Menu Zamknij

NIEDZIELA PALMOWA 14.04.2019 r.

1. Kończą się nasze rekolekcje parafialne. Dziękujemy ks. Michałowi Krysztofowiczowi za głoszone słowo Boże i duchowe przygotowanie nas do przeżycia świąt paschalnych.
2. Dzisiaj wieczorem o godz. 19:00 rozpocznie się Droga Krzyżowa, która przejdzie ulicami naszej parafii. Rozpoczniemy ją przed kościołem, następnie przejdziemy przez Park Lubomirskich, obok szkoły rolniczej, wejdziemy na ul. Myśliwską, a później na ul. Kormoranów. Zakończenie odbędzie się na parkingu przy ul. Borsuczej 6.
3. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień, podczas którego Kościół sprawuje zbawcze misteria dokonane przez Chrystusa, poczynając od Jego wjazdu do Jerozolimy. W wielki poniedziałek, wtorek i wielką środę zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00. W te dni spowiadamy od godz. 17:00 do końca Mszy Świętej.
4. W wielki poniedziałek odwiedzimy chorych ze spowiedzią i komunią świętą. Prosimy o zgłaszanie waszych chorych. Odwiedzimy chorych, którym zwykle posługujemy w pierwsze piątki oraz tych, których nam zgłosicie. Z posługą sakramentalną u naszych chorych będziemy w godz. od 09:00 do 11:00.
5. W wielki czwartek obchodzimy dzień ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Uroczysta Msza Święta Krzyżma, podczas której kapłani naszej archidiecezji odnowią swoje przyrzeczenia kapłańskie i zostaną poświęcone oleje święte, będzie sprawowana o godz. 9:00 w Katedrze Białostockiej. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości.
6. W wielki czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00 rozpocznie się Święte Triduum Paschalne. Podczas Mszy Świętej będą wyświęceni do posługi w Zgromadzeniu Liturgicznym nowi ministranci. Taca tego dnia będzie przeznaczona na wsparcie najuboższych rodzin naszej parafii. Na tę Mszę prosimy o przyniesienie skarbonek z jałmużną wielkopostną. W wielki czwartek spowiadamy od godz. 17:00. Po Mszy Świętej nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „ciemnicy”, gdzie będziemy mogli adorować Pana Jezusa, aż do godz. 24:00. Do godz. 24:00 będziemy również spowiadali, gdyż nasza parafia włączyła się do ogólnopolskiej akcji „noc konfesjonałów”.
7. W wielki piątek – adoracja Najświętszego Sakramentu w „ciemnicy” od godz. 10:00. O godz. 9:00 śpiewać będziemy psalmy z Jutrzni i Godziny Czytań. Spowiadamy od godz. 17:00. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim potrwa do godz. 22:00. Taca tego dnia będzie przeznaczona na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. W wielki piątek rozpocznie się Nowenna do Miłosierdzia Bożego, odmawiana codziennie po wieczornym nabożeństwie. W wielki piątek obowiązuje wszystkich katolików w Polsce post, a więc powstrzymanie się od jedzenia pokarmów mięsnych i umiar w jedzeniu – tylko jeden posiłek.
8. W wielką sobotę – adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od godz. 10:00. O godz. 9:00 śpiewać będziemy psalmy z Jutrzni i Godziny Czytań. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 10:00, co godzinę. Ostatnie święcenie pokarmów odbędzie się o godz. 18:00. Święcenie pokarmów w Kurianach o godz. 12:00. W wielką sobotę nie spowiadamy. Zachęcamy do powstrzymania się w wielką sobotę od spożywania pokarmów mięsnych.
9. Wigilia Paschalna o godz. 22:00 w wielką sobotę rozpoczyna obchód Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Jest to najważniejsze nabożeństwo w całym roku liturgicznym. Prosimy o zabranie ze sobą świec. Wigilia zakończy się procesją rezurekcyjną w nocy. Prosimy o przygotowanie się do procesji wszystkich, którzy biorą w niej aktywny udział. Zapraszamy rodziców z małymi dziećmi do sypania kwiatów podczas procesji.
10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć tzw. „Paschałki: – świece na stół wielkanocny. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na wsparcie ubogich naszej parafii. Także możemy nabyć stroiki na stół wielkanocny wykonane przez naszą parafiankę, mamę chorego Dominika. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na turnus rehabilitacyjny. Dziękujemy za każdą okazaną pomoc.
11. Zapraszamy na parafialną samolotową pielgrzymkę do Portugalii Fatima- Santiago de Compostella- Porto – Lizbona. Termin: 15-22.10.2019 r. Szczegółowy program na naszej stronie internetowej bądź w zakrystii. Koszt 3700 zł i 100 euro. Zapisy u ks. Łukasza.
12. Dzisiaj ofiary na kwiaty do „grobu Pańskiego” można wrzucać do puszek, przy wyjściu z kościoła.