Menu Zamknij

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 12.05.2019 r.

1. Obecność w naszej parafii przedstawiciela AWSD przypomina nam, że rozpoczął się Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Przez cały tydzień będziemy zanosili do Pana modlitwy, aby powoływał robotników na żniwo swoje. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby AWSD.
2. Dzisiaj odbędzie się spotkanie formacyjno-modlitewne KŻR naszej parafii. Początek o godz. 16:30 w kościele.
3. Jutro, 13 maja we wspomnienie NMP Fatimskiej rozpoczynamy w naszej parafii nabo-żeństwa fatimskie. Tradycyjne będą się one odbywać w każdy 13 dzień miesiąca (po wieczornej Mszy Świętej), aż do października włącznie, na wspomnienie kolejnych objawień Matki Bożej w Fatimie w 1917 r. Nabożeństwo fatimskie posiada charakter ekspiacyjny i obejmuje wspólne odmawianie tajemnic różańcowych. Nabożeństwo fatimskie jest odpowiedzią na wezwanie Maryi do modlitwy i do czynienia pokuty za grzeszników.
4. 16 maja, we czwartek rozpoczynamy również nabożeństwa papieskie. Każdego 16 dnia miesiąca, aż do października, będziemy odmawiali różańcowe Tajemnice Światła, proszą przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.
5. Za tydzień, w niedzielę i poniedziałek, odbędzie się w naszej parafii wizytacja kanoniczna, którą przeprowadzi ks. bp Henryk Ciereszko.
Porządek wizytacji:
Niedziela (19 maja). O godz. 8:00 – uroczyste powitanie ks. bpa, sprawozdanie Probosz-cza i Msza Święta z kazaniem ks. bpa. Wyjazd do Kurian i Msza Święta o godz. 9:00. Msza Święta o godz. 10:00 i kazanie ks. bpa. Na Mszy Świętej godz.. 11:30 zostanie udzielony naszej młodzieży sakrament bierzmowania. Po Mszy Świętej spotkanie z młodzieżą oazową i asystą liturgiczną. O godz. 13:00 Msza Święta z dziećmi i spotkanie ze scholą dziecięcą i młodszymi ministrantami. Po południu, o godz. 16:00 spotkanie ze Wspólnotą Kairos. O godz. 16:30 spotkanie z pozostałymi wspólnotami, grupami i stowa-rzyszeniami działającymi przy naszej parafii. Bardzo prosimy, aby na spotkanie o godz. 16:30 przyszły do Kościoła wszystkie osoby, uczestniczące w Ruchu Rodzin Nazaretań-skich, Wspólnocie Krwi Chrystus, Grupie Misyjnej, Wspólnocie dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, Wieczorach Małżeńskich, Caritas oraz Kołach Żywego Różańca. Każda grupa niech przygotuje krótkie sprawozdanie ze swojej działalności. Po spotkaniu odbędzie się Nabożeństwo Majowe i Msza Święta.
Poniedziałek (20 maja). O godz. 9:00 ks. Wizytator uda się na spotkanie do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, w pałacu Hasbachów. O godz. 11:00 odbędzie się spotkanie w Zespole Szkół Rolniczych. Na godz. 12:00 ks. bp jest umówiony na spotkane ze Starostą i urzędnikami Starostwa Powiatowego przy ul. Borsuczej. Po południu ks. Biskup odwiedzi Dom Opieki Społecznej w Zaściankach a także niektórych chorych w ich domach prywatnych. Wieczorem, o godz. 18:45 ks. biskup odprawi nabożeństwo majowe przy blokach przy ul. Dojnowskiej. O godz. 19:30 Wizytator będzie przewodniczył Mszy Świętej dla Wspólnot Drogi Neokatechumenalnej.

6. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– 13.05 (pn.) – Wsp. NMP z Fatimy;
– 14.05 (wt.) – Święto św. Macieja Apostoła;
– 16.05 (czw.) – Święto św. Andrzeja Boboli, Prezbitera, Patrona Polski.
7. Marsz dla życia i rodziny w Białymstoku odbędzie się w niedzielę 19 maja 2019 roku. Program: 12.30 Msza św. w kościele św. Rocha, 14.00 – początek marszu z placu przed kościołem św. Rocha. Zakończenie w Parku Planty przy fontannach.
8. W tym tygodniu odeszli do Pana nasi parafianie: + Wiesław Klim, + Antoni Pietrzykowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…