V NIEDZIELA WIELKANOCNA 19.05.2019 r.

1. Dziękuję ks. Bp Henrykowi za nawiedzenie naszej parafii w ramach wizyty pasterskiej. Mamy nadzieję, że to spotkanie z następcą Apostołów umocni naszą wiarę, przyniesie obfite owoce w życiu każdego z nas i całej wspólnoty parafialnej. Chcę przypomnieć, że za udział w ceremonii liturgicznej, której przewodniczy biskup w czasie wizytacji kanonicznej, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
2. Dzisiaj jeszcze po południu, o godz. 16:30, odbędzie się spotkanie z ks. biskupem, w ramach wizytacji, Ruchu Rodzin Nazaretańskich, Wspólnoty Krwi Chrystusa, Wspólnoty dla Intronizacji Serca Pana Jezusa, Grupy Misyjnej i Wieczorów Małżeńskich.
3. Jutro, w ramach wizytacji ks. bp odwiedzi Urząd Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Zespół Szkół Rolniczych a także Starostwo Powiatowe, przy ul. Borsuczej. Po południu o godz. 15:00 ks. Biskup odwiedzi Dom Opieki Społecznej w Zaściankach, a także niektórych chorych w ich domach prywatnych. Wieczorem, o godz. 18:45 ks. biskup odprawi nabożeństwo majowe przy blokach przy ul. Dojnowskiej. O godz. 19:30 nasz Gość będzie przewodniczył Mszy Świętej dla Wspólnot Drogi Neokatechumenalnej.
4. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– 24.05 (pt.) – Wsp. NMP Wspomożycielki Wiernych
5. 15 i 16 czerwca organizowana jest III Rowerowa Pielgrzymka do Różanegostoku. Zapisy organizowane są przez internet – na stronie www.rozanostocka.pl Całkowity koszt pielgrzymki to 40 zł. Liczba miejsc jest ograniczona.
6. Tegoroczna Pielgrzymka kobiet do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wo-dzie odbędzie się w sobotę, 25 maja. Pielgrzymka wyruszy z Katedry białostockiej o godz. 14.00, a zakończy się Mszą św. w Świętej Wodzie o godz. 18.00. Zapraszamy do uczestnictwa.