Menu Zamknij

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 26.05.2019 r.

 

1. W tym tygodniu wypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 18:00. Poprzez udział w nabożeństwach pierwszosobotnich przygotowujemy się do obchodów 100-lecia naszej parafii. Nabożeństwo pierwszosobotnie to szczególna modlitwa o nawrócenie grzeszników. Pragniemy modlić się na różańcu polecając Panu Bogu szczególnie te osoby, które o własnych siłach nie mogą wyzwolić się z nałogów alkoholizmu, narkomanii i innych uzależnień. Imiona tych osób można wypisać na karteczkach i wrzucić je do skrzynki umieszczonej pod ołtarzem.
2. Również w sobotę, 1.06 rozpoczyna się nabożeństwo czerwcowe. Zachęcamy do udziału w tym nabożeństwie, wypraszając dla siebie i naszych najbliższych miłość Serca Jezusowego.
3. Za tydzień, w niedzielę 1.06 – Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Jest to również I niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 11:30 odbędzie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła. Prosimy o przygotowanie się do procesji, tych którzy aktywnie biorą w niej udział. Zapraszamy rodziców z małymi dzieci do sypania kwiatków.
4. Od piątku – 31 maja rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Będziemy się modlić tą nowenną podczas nabożeństwa czerwcowego – przed każdą Mszą Świętą. Za udział w nowennie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
5. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– 29.05 (śr.) – Wsp. św. Urszuli Ledóchowskiej, Dziewicy;
– 30.05 (czw.) – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej;
– 31.05. (pt.) – Święto Nawiedzenia NMP;
– 01.06 (sob.) – Wsp. św. Justyna, Męczennika.
6. Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku zaprasza na Dzień Skupienia Grona Przyjaciół naszego Seminarium z poszczególnych parafii. Dzień skupienia odbędzie się w poniedziałek 3 czerwca 2019 r. o godz. 17.00.

7. W następną niedzielę zbiórka do puszek na KUL i Centrum Pastoralno-katechetyczne naszej Archidiecezji.