Menu Zamknij

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA 26.05.2019 r.

1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 11:30 odbędzie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła. Prosimy o przygotowanie się do procesji, tych którzy aktywnie biorą w niej udział. Zapraszamy rodziców z małymi dzieci do sypania kwiatków.
2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie czerwcowym. Każdego dnia, przed wieczorną Mszą Świętą, wypraszajmy dla siebie i naszych najbliższych miłość Serca Jezusowego.
3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W pierwszy czwartek modlimy się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Zapraszamy do udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu podczas Godziny Świętej o godz. 17:30 i do modlitwy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych przez wstawiennictwo bł. ks. Michała Sopoćko. Początek o godz. 17:30.
4. W pierwszy piątek zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do spowiedzi pierwszopiątkowej – spowiadamy na pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą Świętą. W najbliższy pierwszy piątek odwiedzimy z posługą sakramentalną naszych chorych (będziemy w godz. od 09:00 do 11:00).
5. Za tydzień, w niedzielę 9.06 odbędzie się spotkanie KŻR naszej parafii. Początek o godz. 16:30.
6. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– 03.06 (pon.) – Wsp. św. Karola Lwangi i Towarzyszy, Męczenników;
– 05.06 (śr.) – Wsp. św. Bonifacego, Biskupa i Męczennika;
– 08.06 (pt.) – Wsp. św. Jadwigi Królowej.
7. Za tydzień wypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda wraz z Radą Ruchów Katolickich Archidiecezji Białostockiej zaprasza wspólnoty, ruchy, stowarzyszenia oraz wszystkich wiernych do uczestnictwa w modlitewnym czuwaniu w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, w sobotę 8 czerwca br. Czuwanie rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 19.00 w Katedrze Białostockiej. Od godz. 20.30 do 22.30 modlitwa wszystkich wspólnot, ruchów i stowarzyszeń na placu przy Katedrze.
8. W najbliższą niedzielę – 9 czerwca, po każdej Mszy Świętej przed kościołem będzie prowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz podopiecznych białostockiej Caritas. Wszystkie zebrane środki zostaną przeznaczone na pomoc seniorom, chorym i samotnym oraz osobom ubogim i wykluczonym społecznie. Zbiórka ta jest jedną z wielu akcji towarzyszących kampanii charytatywnej Kilometry Dobra, o której więcej można przeczytać na stronie Caritas Archidiecezji Białostockiej. Za każdą ofiarę składamy serdeczne: Bóg zapłać!
9. Zapraszamy na kolejną edycję Koncertu Uwielbienia Bogu Dźwięki, który odbędzie się w niedzielę, 9 czerwca br. o godz. 20.30 przed Katedrą białostocką. Koncert wykonany na żywo ze 100 osobowym chórem oprawiony będzie obrazem na żywo sypanym piaskiem do każdego z utworów. Wstęp wolny.

10. W tym tygodniu odeszli do Domu Ojca nasi zmarli parafianie: + Krystyna Hajduk, + Henryk Majtas. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…