Menu Zamknij

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 9.06.2019 r.

 

1. Dzisiaj, w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, za odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź…”, można uzyskać odpust zupełny.
2. Dzisiaj odbędzie się spotkanie KŻR naszej parafii. Początek o godz. 16:30.
3. Różaniec Fatimski dookoła kościoła odbędzie się we czwartek 13.06, po Mszy Świętej wieczornej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
4. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– 10.06 (pon.) – Święto NMP Matki Kościoła;
– 11.06 (wt.) – Wsp. św. Barnaby, Apostoła;
– 13.06 (czw.) – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
– 14.06 (pt.) – Wsp. bł. Michała Kozala, Biskupa i Męczennika.
5. W następną niedzielę wypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się czas spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej.
6. Jutro, 10 czerwca wypada druga rocznica święceń biskupich naszego ks. abpa Tadeusza Wojdy. Módlmy się w intencji dostojnego solenizanta.
7. Duszpasterstwo Akademickie w Białymstoku zachęca wszystkich absolwentów Poli-techniki Białostockiej do udziału w Międzynarodowym Zjeździe Absolwentów Politechniki Białostockiej w sobotę 22 czerwca 2019 r. z okazji 70 rocznicy powstania tej największej uczelni technicznej naszego regionu. Organizatorzy proszą o rejestrację uczestnictwa poprzez stronę internetową: absolwentalia.pb.edu.pl.
8. W dniach 21-23 czerwca 2019 (piątek, sobota, niedziela) organizowana jest Piesza Pielgrzymka Różanostocka do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Białostockie grupy wyruszają 21 czerwca (piątek) po Mszy Świętej (o godz. 11:30) w Białostockiej Katedrze. Pozostałe grupy z całej Archidiecezji połączą się w odpowiednim dla nich miejscu i czasie. Pielgrzymka zakończy się w Różanymstoku 23 czerwca (niedziela) uroczystą Eucharystią o godz. 17:00 pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Tadeusza Wojdy. Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych, jednak w sposób szczególny młodzież pragnącą podziękować Chrystusowi i Jego Matce za kończący się kolejny rok szkolny i akademicki.
9. Przedszkole Sióstr Miłosierdzia – „szarytek” przy Rynku Kościuszki 5 w Białymstoku zachęca Rodziców „poszukujących” dobrej opieki dla swoich pociech ( w wieku 2,5-6 lat ) do skorzystania z ich oferty.
10. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej przed kościołem będzie prowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz podopiecznych białostockiej Caritas. Za każdą ofiarę składamy serdeczne: Bóg zapłać!
11. Kolejna zbiórka sprzętu elektrycznego (RTV i AGD: np. pralki, telewizory, komputery) będzie miała miejsce 11 czerwca (we wtorek). Zwozimy ten sprzęt na parking przykościelny do godz.16:00. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych Inkubatorów do Szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce prowadzonego przez Siostry Orionistki oraz Akcję „Wyprawka dla dzieci” prowadzoną w Kamerunie przez Siostry Pallotynki.
12. W tym tygodniu odeszli do Domu Ojca nasi zmarli parafianie: + Jadwiga Nikonowicz, Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…