Menu Zamknij

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 16.06.2019 r.

 

1. Dzisiaj w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy się czas spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej.
2. Różaniec papieski dookoła kościoła odbędzie się dzisiaj po Mszy Świętej wieczornej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
3. W najbliższą środę, 19.06 – zakończenie roku szkolnego. Msza Święta dziękczynna za miniony rok, z prośbą o dobre przeżycie wakacji, odbędzie się 22.06 o godz. 8:00.Zapraszamy dzieci i młodzież naszej parafii.
4. Za dwa tygodnie będziemy obchodzili uroczystość patronalną naszej parafii, czyli tzw. Odpust. W związku z Odpustem, jak co roku, organizujemy festyn, który odbędzie się już za tydzień – 23 czerwca. Festyn rozpocznie się o godz. 14:00. Będzie mnóstwo atrakcji dla dzieci, jak i całych rodzin. Będzie można smacznie zjeść kiełbaskę z grilla i grochówkę. Będzie wata cukrowa, popcorn, lody, kawa i herbata. Będzie przygrywał zespół muzyczny, a wszystko będzie prowadził wykwalifikowany wodzirej. Na zorganizowanie festynu będziemy, za tydzień po Mszach Świętych, zbierali ofiary do puszek.
5. Od przyszłej niedzieli (podczas całych wakacji) nie będzie Mszy Świętej z dziećmi o godz. 13:00. Podczas wakacji kancelaria parafialna będzie czynna w godz. od 17:00 do 17:45. W ważnych sprawach, takich jak pogrzeb albo wezwanie księdza do osoby chorej umierającej, należy dzwonić na telefon księdza dyżurnego.
6. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– 17.06 (pon.) – Wsp. św. Alberta Chmielowskiego, Zakonnika;
– 20.06 (czw.) – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W Boże Ciało Msze Święte będą odbywać się o godz. 8:00, 10:00 i 18:00. Po Mszy Świętej o godz. 10:00 odbędzie się tradycyjna procesja eucharystyczna. Wyjdziemy Najświętszym Sakramentem na zewnątrz naszej świątyni, aby w ten sposób wyznać wiarę w Jezusa Chrystusa. W procesji pójdziemy razem z parafią z Dojlid Górnych. Nasza parafia jest odpowiedzialna za przygotowanie ołtarzyka przy ul. św. Eliasza. Prosimy wszystkich naszych parafian o obecność na procesji. Prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych o umożliwienie im uczestnictwa w procesji. Proszę pamiętać o właściwym ubiorze – godnym i stosownym dla uroczystości kościelnych. Po Bożym Ciele będziemy obchodzić tradycyjną „Oktawę Bożego Ciała”. Każdego dnia – od piątku do czwartku następnego tygodnia będziemy śpiewali nieszpory eucharystyczne i szli w procesji dookoła kościoła. Dzieci, które będą uczestniczyły w procesji prosimy, aby zbierały się w Boże Ciało w salce obok kościoła o godz. 9:45, a w „Oktawie” o godz. 17:45.
– 21.06 (pt.) – Wsp. św. Alojzego Gonzagi, Zakonnika.
7. Przyjmujemy zapisy na Pielgrzymkę do Różanegostoku. … W dniach 21-23 czerwca 2019 (piątek, sobota, niedziela) organizowana jest Piesza Pielgrzymka Różanostocka do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Białostockie grupy wyruszają 21 czerwca (piątek) po Mszy Świętej (o godz. 11:30) w Białostockiej Katedrze. Pielgrzymka zakończy się w Różanymstoku 23 czerwca (niedziela) uroczystą Eucharystią o godz. 17:00.
8. 33. Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 30 lipca – 12 sierpnia 2019 r. Pielgrzymka wyruszy pod hasłem ,,Ku świętości w Miłosierdziu Pana – Śladami Świadków Miłosierdzia”. Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą w „Piwnicy Akademickiej” przy białostockiej katedrze w dniach od 22 do 29 lipca b.r., w godz. 1700-1900.
9. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Grodna i innych miejsc na Białorusi, czyli na dawnych kresach Rzeczpospolitej. W programie pielgrzymki zwiedzimy Grodno, Nowogródek, Mir, Nieśwież. Zajedziemy nad jezioro Świteź. Odwiedzimy miejsca związane z wielkimi Polakami: Elizą Orzeszkową, Czesławem Niemenem, Tadeuszem Kościuszko, Adamem Mickiewiczem. Termin pielgrzymki: 12-15 września. Koszt: 650,- zł + 100,- wiza na Białoruś (należy posiadać ważny paszport). Pielgrzymce będzie przewodził ks. Proboszcz.
10. Dzisiaj po Mszy Świętej będą zbierane ofiary do puszek, które będą przeznaczone na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne.

11. Dzisiaj również prosimy o wsparcie dla Daniela Kościelskiego, którego rodzice będą zbierali ofiary na jego rehabilitację.

12.Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek po Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa -21 czerwca br.

13. W tym tygodniu odeszli do Domu Ojca nasi zmarli parafianie: + Alojzy Kazimierz Roszkowski, + Olga Markuszewska: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…