Menu Zamknij

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 30.06.2019 r.

 

 1. Przeżywamy w naszej parafii uroczystości odpustowe. Zakończeniem odpustu będzie procesja eucharystyczna dookoła kościoła po Mszy Świętej o godz. 11:30. Słowo Boże głosi nam ks. Łukasz Mikołajczyk, ze Zgromadzenia Księży Orionistów. Dziękujemy mu za tę posługę w zbliżaniu nas do tajemnicy Niepokalanego Serca NMP.
 2. Bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i sprawnego przebiegu festynu parafialnego. Wielkie podziękowania należą się ks. Łukaszowi, który był głównym motorem tej inicjatywy. Dziękuję za wszelka pomoc naszej młodzieży oazowej, uczestnikom „Wieczorów Małżeńskich” i wszystkim innym osobom.
 3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek modlimy się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie przez wstawiennictwo bł. ks. Michała Sopoćko. Zapraszamy na tę modlitwę WKCH. Początek o godz. 17:30. W pierwszy piątek zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do spowiedzi pierwszopiątkowej – spowiadamy na pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą Świętą. Podczas wakacji do chorych naszych parafian nie jeździmy z posługa sakramentalną.
 4. W pierwszą sobotę zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Poprzez udział w nabożeństwach pierwszosobotnich przygotowujemy się do obchodów 100-lecia naszej parafii. Nabożeństwo pierwszosobotnie to szczególna modlitwa o nawrócenie grzeszników. Pragniemy modlić się na różańcu polecając Panu Bogu szczególnie te osoby, które o własnych siłach nie mogą wyzwolić się z nałogów alkoholizmu, narkomanii i innych uzależnień. Imiona tych osób można wypisać na karteczkach i wrzucić je do skrzynki umieszczonej pod ołtarzem.
 5. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 11:30 odbędzie się procesja eucharystyczna.
 6. 6. Przypominamy, że podczas wakacji nie będzie Mszy Świętej z dziećmi o godz. 13:00. Podczas wakacji kancelaria parafialna będzie czynna w godz. od 17:00 do 17:45. W ważnych sprawach, takich jak pogrzeb albo wezwanie księdza do osoby chorej umierającej, należy dzwonić na telefon księdza dyżurnego.
 7. W liturgii nadchodzącego tygodnia:

– 03.07 (śr.) – Święto św. Tomasza, Apostoła;

– 06.07 (sob.) – Wsp. bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, Dziewicy.

 1. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Grodna i innych miejsc na Białorusi, czyli na dawnych kresach Rzeczpospolitej. Termin pielgrzymki: 12-15 września. Koszt: 650,- zł + 100,- wiza na Białoruś (należy posiadać ważny paszport). Pielgrzymce będzie przewodził ks. Proboszcz.
 2. XXIII Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Juchnowcu odbędzie się w sobotę 6 lipca br. Pielgrzymka rozpocznie się modlitwą przed obrazem Matki Miłosierdzia w Katedrze Białostockiej o godz. 8.00. Do uczestnictwa w niej zapraszamy wszystkich wiernych, a zwłaszcza rodziny.
 3. W naszym mieście ma się odbyć dn. 20.07 tzw. „Parada Równości”, czyli Marsz środowisk LGBT (lesbijki, geje, biseksualiści, transwestyci). Ale powstała społeczna inicjatywa sprzeciwu wobec tego marszu, która może doprowadzić do tego, aby marsz nie odbył się. Formą sprzeciwu jest podpisanie listu do Prezydenta Białegostoku. Można podpisać się internetowo. Po Mszy Świętej można wziąć karteczkę informującą o tym, jak dokonać takiego podpisu. Marsz środowisk gejowskich jest promowaniem rozwiązłości, grzesznego stylu życia i nachalnym narzucaniem kultury, która jest przeciwna wartościom chrześcijańskim. Każdy katolik powinien sprzeciwić się takim inicjatywom.
 4. W następną niedzielę ofiary zebrane „na tacę” będą przeznaczone na potrzeby Archidiecezji Białostockiej.