Menu Zamknij

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA 7.07.2019 r.

 

1. Przypominamy, że podczas wakacji nie będzie Mszy Świętej z dziećmi o godz. 13:00. Podczas wakacji kancelaria parafialna będzie czynna w godz. od 17:00 do 17:45. W ważnych sprawach, takich jak pogrzeb albo wezwanie księdza do osoby chorej umierającej, należy dzwonić na telefon księdza dyżurnego.
2. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– 11.07 (czw.) – Święto św. Benedykta, Opata, Patrona Europy

3. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Grodna i innych miejsc na Białorusi, czyli na dawnych kresach Rzeczpospolitej. Termin pielgrzymki: 12-15 września. Koszt: 650,- zł + 100,- wiza na Białoruś (należy posiadać ważny paszport). Pielgrzymce będzie przewodził ks. Proboszcz.
4. W naszym mieście ma się odbyć dn. 20.07 tzw. „Parada Równości”, czyli Marsz środo-wisk LGBT (lesbijki, geje, biseksualiści, transwestyci). Ale powstała społeczna inicjatywa sprzeciwu wobec tego marszu, która może doprowadzić do tego, aby marsz nie odbył się. Formą sprzeciwu jest podpisanie listu do Prezydenta Białegostoku. Można podpisać się internetowo. Po Mszy Świętej można wziąć karteczkę informującą o tym, jak dokonać takiego podpisu. Marsz środowisk gejowskich jest promowaniem rozwiązłości, grzesznego stylu życia i nachalnym narzucaniem kultury, która jest przeciwna wartościom chrześcijańskim. Każdy katolik powinien sprzeciwić się takim inicjatywom.
5. Zapraszamy na Pielgrzymki do Częstochowy i Ostrej Bramy
6. Dzisiejsze ofiary zebrane „na tacę” będą przeznaczone na potrzeby Archidiecezji Białostockiej.
7. W tym tygodniu do Pana odeszli: +Jadwiga Turowska