Menu Zamknij

III NIEDZIELA ZWYKŁA 26.1.2020 r.

1. Dzisiejsza niedziela, zgodnie z decyzją Pp. Franciszka, jest Niedzielą Słowa Bożego. Jest ona poświęcona celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego. W związku z tym dzisiaj, po południu, o godz. 16:30 odbędą się w naszym kościele tradycyjne Niedzielne Nieszpory, gdzie szczególnie naszą modlitewną uwagę skierujemy ku Słowu Bożemu. Zapraszam naszych parafian na tę modlitwę a szczególnie członków grup i ruchów kościelnych.
2. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 28.01 (wt.) – Wsp. św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła;
– 29.01 (śr.) – Wsp. bł. Bolesławy Marii Lament, zakonnicy;
– 31.01 (pt.) – Wsp. św. Jana Bosko, prezbitera.
3. W tym tygodniu wypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Poprzez udział w nabożeństwach pierwszosobotnich przygotowujemy się do obchodów 100-lecia naszej parafii. Nabożeństwo pierwszosobotnie to szczególna modlitwa o nawrócenie grzeszników. Pragniemy modlić się na różańcu, polecając Panu Bogu szczególnie te osoby, które o własnych siłach nie mogą wyzwolić się z nałogów alkoholizmu, narkomanii i innych uzależnień. Imiona tych osób można wypisać na karteczkach i wrzucić je do skrzynki umieszczonej pod ołtarzem.
4. Za tydzień, w niedzielę 2 lutego będziemy obchodzili Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Podczas każdej Mszy Świętej będziemy błogosławili gromnice. Tego dnia wypada Dzień Życia Konsekrowanego – będziemy modlić się w intencji osób życia konsekrowanego. Ofiary na tacę tego dnia będą przeznaczone na zakony klauzurowe.
5. Obchody Dnia Życia Konsekrowanego pod przewodnictwem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego odbędą się w Katedrze Białostockiej w niedzielę, 2 lutego 2020 roku. Wszystkie osoby konsekrowane oraz wiernych świeckich zapraszamy do udziału w Mszy św. o godz. 11.00, a po niej w agapie.
6. Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku w dniach od 31 stycznia do 2 lutego 2020 r. organizuje rekolekcje dla młodzieży męskiej pod hasłem „On żyje i chce, abyś żył”. Serdecznie zapraszamy do udziału w rekolekcjach osoby powyżej 16. roku życia. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej: awsd.bialystok.pl
7. Spotkanie noworoczne Rodziny Radia Maryja odbędzie się w niedzielę 2 lutego br. w parafii Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Dobrzyniewie. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.00. Do uczestnictwa zapraszamy członków Rodziny Radia Maryja z parafii Archidiecezji Białostockiej.
8. W tym tygodniu odeszła do wieczności nasza parafianka + Stanisław Wawrzynowicz, + Krystyna Krzywicka, + Helena Rećko. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …