Menu Zamknij

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 8.03.2020r.

1. Dzisiaj po południu odbędzie się kolejne spotkanie KŻR naszej parafii. Początek o godz. 16:30.
2. Kontynuacją rekolekcji ewangelizacyjnych, które odbyły się w tym tygodniu będzie Seminarium Odnowy Wiary. SOW to takie rozłożone na dziewięć tygodni rekolekcje, które mogą pogłębić nasze życie wiary, odnowić relację z Bogiem, odkryć piękno modlitwy Słowem Bożym, otworzyć się na dary Ducha Świętego. SOW rozpocznie się 10 marca (we wtorek) po wieczornej Mszy Świętej.
3. Od najbliższej soboty, 14 marca, będziemy liczyć 100 dni do obchodów 100-lecia istnienia naszej parafii. Obchody są zaplanowane na dwa dni – 20 i 21 czerwca. 100 dni kończy się 21 czerwca. Przez 100 dni będziemy w szczególny sposób przygotowywali się do tej uroczystości, modląc się za naszą parafię. W związku z tym proponujemy naszym parafianom aktywny udział w tej modlitwie. Otóż dzisiaj po Mszy Świętej można sobie wziąć z koszyczka w przedsionku kościoła mała karteczkę, na której będzie napisana data naszej osobistej modlitwy. Tego dnia trzeba się modlić za naszą parafię bądź uczestnicząc we Mszy Świętej, odmawiając różaniec, adorując Najświętszy Sakrament, podejmując post. Ufamy, że nasza modlitwa pomoże wielu naszym braciom powrócić do kościoła, nawrócić się przez szczerą spowiedź, porzucić nałogi, być gorliwymi w życiu wiary na co dzień.
4. W piątek 13 marca wypada 7. rocznica wyboru Papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Zachęcamy naszych parafian do gorliwej modlitwy w intencji Ojca Świętego.
5. W następnym tygodniu, 19 marca we czwartek, wypada uroczystość św. Józefa. Od dzisiaj przyjmujemy ofiary na Mszę Świętą składkową „Do św. Józefa” o godz. 18:00.
6. Uroczystości dziękczynne za ocalenie miasta Białegostoku, w 31. rocznicę katastrofy pociągu przewożącego chlor, odbędą się w poniedziałek 9 marca br. Rozpoczęcie przy Krzyżu w miejscu katastrofy przy ul. Poleskiej o godz. 16:30. Drogę Krzyżową od Krzyża do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego uwieńczy Msza Święta w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego o godz. 18.00. Zapraszamy naszych parafian do licznego udziału w tym nabożeństwie.
7. Szkoła Podstawowa Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Św. Rodziny w Białymstoku ogłasza nabór uczniów do klas 0-1 na rok szkolny 2020/21 oraz serdecznie zaprasza na dzień otwarty 26 marca 2020 r. w godz. 14:00-17:00.
8. Zachęcamy do obejrzenia filmu „Zieja”, który 13 marca wchodzi do kin. Jest to film o niezwykłym kapłanie, także kapelanie wojskowym podczas wojny polsko-rosyjskiej w 1920 roku oraz naczelnym kapelanie Szarych Szeregów w czasie Powstania Warszawskiego i współzałożycielu KOR-u, inwigilowanym przez służbę bezpieczeństwa PRL. Jego credo życiowe brzmiało: ” nie zbijaj nigdy nikogo”. Film ukazuje najważniejsze wydarzenia w historii Polski wieku XX, w tym rolę Kościoła, bez którego nie bylibyśmy wolnym krajem. Nie byłoby wolnej Polski, gdyby nie Jan Paweł II, Prymas Tysiąclecia kard. Stefan Wyszyński, także ks. Jan Zieja bohater filmu oraz wielu kapłanów, o których nawet nie wiemy. Film został zrealizowany przez Telewizję Polską oraz Wytwórnię Filmów Dokumentalnych przy współfinansowaniu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
9. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową do Medjugorie w dniach 11-18 maja 2020 r. Zapisy u ks. Tomasza. Spotkanie organizacyjne w sprawie wyjazdu 9 marca o godz. 17:00 w domu parafialnym.
10. Dzisiaj po Mszy Świętej odbędzie zbiórka ofiar do puszek na Misje Święte. Ofiara na Misje może być dobrą okazją do złożenia jałmużny wielkopostnej. Zachęcamy również do modlitwy i postu w intencji Misji Świętych.
11. Nasz parafianin Rafał lat 31 uległ wypadkowi i jest sparaliżowany. Obecnie jest na wózku inwalidzkim. Zwracamy się z gorąca prośbą o wsparcie materialne Rafała aby mógł korzystać z rehabilitacji. Za tydzień po każdej Mszy świętej zbierane będą ofiary do puszki. W imieniu Jego oraz rodziny bardzo dziękujemy za okazane serce. W przedsionku kościoła są ulotki informujące o przekazaniu 1 % na rzecz Rafała.
12. W tym tygodniu odszedł do Domu Ojca nasz zmarły parafianin: + Antoni Pawłuszewicz, Łucja Balcer. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…