Menu Zamknij

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU- 29.03.2020r.

1. Usilnie prosimy wszystkich o głęboką i wytrwałą modlitwę osobistą, nawrócenie serca przez sakrament pojednania, adorację Najświętszego Sakramentu, uczestniczenie we Mszy Świętej za pośrednictwem środków przekazu i możliwości Komunii Świętej duchowej. Nasz kościół jest przez cały dzień, od godz. 6:30 do 19:00. Od godz. 16:00 – adoracja Najświętszego Sakramentu.
2. Zachęcamy naszych parafian do ufnej gorliwej modlitwy w intencji o powstrzymanie epidemii koronawirusa w Polsce i na świecie, i o bezpieczeństwo naszych rodzin. My kapłani modlimy się wspólnie, w naszej kaplicy domowej, każdego dnia w godzinach wieczornych, odmawiając różaniec. Prosimy o taką modlitwę, o tej samej porze, w Waszych domach i rodzinach.
3. Ks. Abp Tadeusz Wojda wydała nowe rozporządzenia dotyczące sprawowania czynności liturgicznych w stanie epidemii. Całość zarządzenia jest udostępniona na stronie www.archibial.pl Teraz chcę przypomnieć najważniejsze punkty tego zarządzenia:
A. Ks. Abp przedłuża dyspensę od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej do 19 kwietnia.
B. W celebracjach liturgicznych nie może brać udziału więcej niż 5. osób oprócz posługujących. Obowiązuje to również podczas liturgii pogrzebowej. Liturgia pogrzebowa powinna zawierać tylko jedną stację – ma się ograniczyć tylko do samego pogrzebania zmarłego na cmentarzu.
C. Ks. Abp zachęca do uczestnictwa we Mszy Świętej, rekolekcjach i innych nabożeństwach wielkopostnych za pośrednictwem środków społecznego przekazu.
– W związku z tym podajemy do wiadomości, iż z naszego kościoła będziemy nadawali transmisję Mszy Świętych i rekolekcji wielkopostnych przez Internet – online w następujących dniach:
a) Msze Święte o godz. 11:30 w każdą niedziele, aż do czasu, kiedy zostanie zniesiony zakaz uczestnictwa we Mszach Świętych do powyżej 5. osób;
c) Msze Święte w każdy dzień powszedni o godz. 18:00;
d) Msza św rezurekcyjna w niedzielę Zmartwychwstania o godz 6:00
D. Ks. Abp zachęca do korzystania ze spowiedzi indywidualnej.
W związku z tym informujemy, iż w naszym kościele będzie można skorzystać z sakramentu pokuty w piątek i sobotę 3 i 4 kwietnia, w godz. od 11:00 do 13:00 i od 15:00 do 17:30. Będziemy spowiadali w zakrystii, w salce przy kościele, w kaplicy chrzcielnej i w domu parafialnym;
– Jednocześnie ks. Abp przypomina, że ilekroć istnieje poważna racja i nie ma sposobności wyspowiadania się, wtedy dla usposobienia duszy do stanu łaski wierny „jest obowiązany wzbudzić akt żalu doskonałego, który zawiera w sobie zamiar wyspowiadania się jak najszybciej”. Taki żal odpuszcza grzechy powszednie i śmiertelne. Powinien on jednak zawierać w sobie mocne postanowienie przystąpienia do spowiedzi sakramentalnej, gdy tylko będzie to możliwe
– W związku z zaistniałymi obostrzeniami w tym roku, przed świętami nie będziemy odwiedzać naszych chorych z posługą sakramentalną. Nasi chorzy, wszyscy w podeszłym wieku, należą do grupy osób zwiększonego ryzyka zachorowania na koronawirusa, więc należ zachować ostrożność.
4. Ogłoszenia dotyczące przeżywania Triduum paschalnego podamy za tydzień.
5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Proszę w swoich prywatnych modlitwach we czwartek modlić się o powołania kapłańskie i za-konne, odmawiać litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek, a w sobotę różaniec jako zadośćuczynienie za grzechy przeciwko NMP. Kto może, niech nam dostarczy intencje do modlitwy za zniewolonych nałogami w sobotę.
6. Od dzisiaj można zaopatrywać się w świece na stół wielkanocny tzw. Paschałki. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na wsparcie dzieł prowadzonych przez Caritas.