Menu Zamknij

NIEDZIELA PALMOWA

1. Zachęcamy naszych parafian do ufnej i gorliwej modlitwy w intencji o powstrzymanie epidemii koronawirusa w Polsce i na świecie, i o bezpieczeństwo naszych rodzin. My kapłani modlimy się wspólnie, w naszej kaplicy domowej każdego dnia w godzinach wieczornych, odmawiając różaniec. Prosimy o taką modlitwę, o tej samej porze, w Waszych domach i rodzinach.
2. Przypominamy, że ks. Abp Tadeusz Wojda wydał rozporządzenia dotyczące sprawowania czynności liturgicznych w stanie epidemii. Całość zarządzenia jest udostępniona na stronie www. archibial.pl
3. Dostosowując się do zarządzeń naszego Ordynariusza podajemy informacje dotyczące liturgii Triduum Paschalnego w naszej parafii:
Wielki Czwartek – Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00; (transmisja online; również transmisja online adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00);
Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej o godz. 15:00 (!!!); (transmisja online; również transmisja online adoracji Krzyża do godz. 18:00). W Wielki Piątek wiernych Kościoła Katolickiego obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post.
Wielka Sobota –Wigilia Paschalna o godz. 19:00; (transmisja online; również transmisja online adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od godz. 10:00 do godz. 11:00). W Wielką Sobotę zachęcamy do wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych.
– w Wielką Sobotę nie będzie święcenia pokarmów. W tym roku każda rodzina święci pokarmy sobie sama. Ze strony internetowej naszej parafii można ściągnąć taką modlitwę. Mamy ją również wydrukowaną na kartkach, które można wziąć ze stolika w przedsionku kościoła.
4. Za tydzień, w niedzielę, Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Msze Święte o godz. 6:00, 8:00, 10:00, 11:30 i 18:00. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 13:00 (z dziećmi). W drugi dzień świąt Msze Święte o godz. 8:00, 10:00, 11:30 i 18:00. Nie będzie Mszy Świętej z dziećmi.
5. Przypominamy, iż Msze Święte z naszego kościoła transmitujemy przez online w następujących dniach:
a) Msze Święte o godz. 11:30 w każdą niedzielę, aż do czasu, kiedy zostanie zniesiony zakaz uczestnictwa we Mszach Świętych do powyżej 5. osób;
b) Msze Święte w każdy dzień powszedni o godz. 18:00.
6. Zachęcamy do korzystania ze spowiedzi indywidualnej.
– W Wielkim Tygodniu w naszym kościele będzie można skorzystać z sakramentu pokuty w dniach 6-7-8-9.04 (poniedziałek, wtorek, środę i czwartek), w godz. od 16:00 do 18:00. Będziemy spowiadali w zakrystii, w salce przy kościele, w kaplicy chrzcielnej i w domu parafialnym;
– Jednocześnie przypominamy, że ilekroć istnieje poważna racja i nie ma sposobności wyspowiadania się, wtedy dla usposobienia duszy do stanu łaski wierny „jest obowiązany wzbudzić akt żalu doskonałego, który zawiera w sobie zamiar wyspowiadania się jak najszybciej”. Taki żal odpuszcza grzechy powszednie i śmiertelne. Powinien on jednak zawierać w sobie mocne postanowienie przystąpienia do spowiedzi sakramentalnej, gdy tylko będzie to możliwe
– W związku z zaistniałymi obostrzeniami w tym roku, przed świętami nie będziemy odwiedzać naszych chorych z posługą sakramentalną. Nasi chorzy, wszyscy w podeszłym wieku, należą do grupy osób zwiększonego ryzyka zachorowania na koronawirusa, więc należ zachować ostrożność.
7. Po Mszy Świętej można zaopatrywać się w świece na stół wielkanocny tzw. Paschałki. Ofiary prosimy wrzucać do koszyczka. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na wsparcie dzieł prowadzonych przez Caritas.
8. W tych dniach bardzo dziękujemy naszym parafianom za wspieranie materialne naszej parafii w postaci przelewów bankowych. Dzięki temu możemy zrealizować podstawowe zobowiązania finansowe naszej parafii – opłaty za energię elektryczną, ogrzewanie kościoła czyli gaz, sprzątanie kościoła, wypłaty pracownikom świeckim. Ośmielamy się prosić o dalszą pomoc.
9. Informujemy również naszych parafian, iż nasza parafia zakupiła 3 komputery (laptopy) dla ubogich dzieci uczących się w szkole Podstawowej nr 20. Może ktoś chciałby i w tym dziele nas wspomóc?
10. Fundacja Rodziny Czarneckich zaprasza wszystkie osoby samotne i potrzebujące na kolejne spotkanie Wielkanocne. W związku z wprowadzonym stanem epidemii zmieniona została forma pomocy i zamiast tradycyjnego śniadania przy stole wielkanocnym dla osób samotnych i potrzebujących, zostaną wydane pakiety żywnościowe z potrawami Wielkanocnymi. Fundacja Rodziny Czarneckich jako organizator wydarzenia wraz z Zespołem Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia serdecznie zapraszają osoby samotne i potrzebujące po odbiór paczek Wielkanocnych. Będzie je można otrzymać z zachowaniem zasad sanitarnych w Wielką Sobotę – 11 kwietnia 2020 roku, w godzinach 10:00-13:00 przy budynku Zespołu Szkół Katolickich przy ul. Kościelnej 3 w Białymstoku.
11. Nasi parafianie również mogą wspomóc osoby potrzebujące. Od jutra można przynosić produkty żywnościowe, które należy składać na plebanii lub w salce ministranckiej w kościele. Produkty te będziemy rozdawali w formie paczek żywnościowych dla najbardziej potrzebujących osób z naszej parafii.
W tym tygodniu odszedł do Pana nasz zmarły parafianin: + Jerzy Leszek Szałański. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…