Menu Zamknij

UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAÑSKIEGO

1. W tę szczególną noc, kiedy rozpoczynamy obchód Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, w imieniu własnym i księży pracujących w naszej parafii, składam najserdeczniejsze życzenia świąteczne naszym parafianom i wszystkim, którzy uczestniczą w tej Eucharystii poprzez Internet. Niech Zwycięstwo Chrystusa Zmartwychwstałego nada sens Waszemu życiu, nawet wtedy, gdy po ludzku wiele spraw się nie układa i panuje wokół zaraza. Niech Zmartwychwstały przede wszystkim uwolni nas od wirusa braku miłości i znieczulicy. Życzymy radości paschalnej, Bożego pokoju i wszelkich Bożych łask.
2. Pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania, w tym roku bardzo skromnej liturgii Triduum Paschalnego: księżom, pani zakrystiance, panu organiście, służbie liturgicznej. Państwu Drozdowskim z Zaścianek dziękuję za ofiarowane do grobu pańskiego kwiaty. Panu Tadeuszowi dziękuję za przygotowanie grobu pańskiego, Pani Asi za przybranie ołtarza i grobu kwiatami.
3. Dzisiaj w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego pierwsza Msza Święta będzie celebrowana o godz. 6:00. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 8:00. Kolejne Msze Święte o godz. 10:00, 11:30 i 18:00. Msze Święte o godz. 6:00 i 11:30 będą transmitowane przez Internet. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 13:00. W drugi dzień świąt Msze Święte o godz. 8:00, 10:00, 11:30 i 18:00. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 13:00. W drugi dzień świąt Msza Święta o godz. 11:30 będzie transmitowana przez Internet.
4. Uroczystość Wielkanocną obchodzi się przez osiem dni – jest to tzw. Oktawa Wielka-nocy. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy Świętej każdego dnia Oktawy o godz. 18:00. Te Msze święte będą transmitowane przez Internet. Każdego dnia Oktawy, przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego, modlimy się odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 17:45.
5. Przypominamy, że transmisje Mszy Świętych przez Internet, w dni powszednie o godz. 18:00 i w niedziele o godz. 11:30, będą odbywały się aż do czasu cofnięcia obostrzeń dotyczących udziału wiernych we Mszach Świętych.
6. Z racji Oktawy Wielkanocnej w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.
7. Nadal zachęcamy naszych parafian do ufnej i gorliwej modlitwy w Waszych rodzinach w intencji o powstrzymanie epidemii koronawirusa w Polsce i na świecie, i o bezpieczeństwo naszych rodzin.