Menu Zamknij

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY – 13.04.2020 r.

1. Uroczystość Wielkanocną obchodzi się przez osiem dni – jest to tzw. Oktawa Wielkanocy. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy Świętej każdego dnia Oktawy o godz. 18:00. Te Msze święte będą transmitowane przez Internet. Każdego dnia Oktawy, przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego, modlimy się odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 17:45.
2. Za tydzień w niedzielę będziemy obchodzić Święto Bożego Miłosierdzia. Tego dnia rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia. Dzisiaj dziękujemy za produkty żywnościowe, które nasi parafianie składali przed świętami, z przeznaczeniem na paczki żywnościowe dla osób najbardziej potrzebujących w naszej parafii.
3. Z racji Oktawy Wielkanocnej w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.
4. Dzisiaj przypada Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.
5. Przypominamy, że transmisje Mszy Świętych przez Internet, w dni powszednie o godz. 18:00 i w niedziele o godz. 11:30, będą odbywały się aż do czasu cofnięcia obostrzeń dotyczących udziału wiernych we Mszach Świętych.
6. Bardzo dziękujemy naszym parafianom za wspieranie materialne naszej parafii w postaci przelewów bankowych i wpłat gotówkowych. Dzięki temu możemy zrealizować podstawowe zobowiązania finansowe naszej parafii – opłaty za energię elektryczną, ogrzewanie kościoła czyli gaz, sprzątanie kościoła, wypłaty pracownikom świeckim. Ośmielamy się prosić o dalszą pomoc. Nr konta podany jest na stronie parafii.
7. Nadal zachęcamy naszych parafian do ufnej i gorliwej modlitwy w Waszych rodzinach, w intencji o powstrzymanie epidemii koronawirusa w Polsce i na świecie, i o bezpieczeństwo naszych rodzin.