Menu Zamknij

2 NIEDZIELA WIELKANOCNA – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. Dzisiaj, z okazji Święta Miłosierdzia Bożego, na terytorium Polski, można uzyskać odpust, pod zwykłymi warunkami, za pobożne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele lub w kaplicy przed Najświętszym Sakramentem wystawionym w monstrancji lub przechowywanym w tabernakulum.
2. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 23.04 (czw.) – Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona
Polski;
– 24.04 (pt.) – Uroczystość św. Jerzego, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Arch.
Białostockiej i Seminarium Duchownego w Białymstoku;
– 25.04 (sob.) – Święto św. Marka, Ewangelisty.
3. W związku ze zmianami wynikającymi z ostatnich decyzji rządowych, ks. Abp Metropolita Białostocki wydał kolejne zarządzenie, w którym wiernym Arch. Białostockiej przedłuża dyspensę od obowiązku udziału we Mszy Świętej do 11.05.br.
4. Nowe decyzje organów państwowych liberalizują dotychczasowe obostrzenia dotyczące ilości osób podczas zgromadzeń religijnych. Od jutra, tj. od 20.04 wchodzi przepis, mówiący, że ilość uczestników nabożeństw w kościołach będzie zależała od powierzchni użytkowej danej świątyni – na 15 m2 może przypadać jedna osoba. Od jutra w naszej świątyni może przebywać 55 osób przy powierzchni 825 m2.
5. Podczas Mszy Świętych obowiązuje zakrywanie nosa i ust oraz powinien być zachowany dystans 2 m. między osobami.
6. Transmisje Mszy Świętych przez Internet nadal będą się odbywały w niedziele o godz. 11:30. Rezygnujemy natomiast z transmisji w dni powszednie. Bardzo dziękujemy naszym Parafianom za dotychczasowe zainteresowanie tymi transmisjami.
7. Informujemy, że tegoroczna uroczystość Pierwszej Komunii Świętej jest przeniesiona na dzień 20 września br., na godz. 10:00. Zawieszona jest, aż do odwołania, organizacja i przygotowanie do sakramentu bierzmowania.
8. Dziękujemy również za wspieranie materialne naszej parafii w postaci przelewów bankowych i wpłat gotówkowych. Dzięki temu możemy zrealizować podstawowe zobowiązania finansowe naszej parafii – opłaty za energię elektryczną, ogrzewanie kościoła czyli gaz, sprzątanie kościoła, wypłaty pracownikom świeckim. Ośmielamy się prosić o dalszą pomoc.
9. Nadal zachęcamy naszych parafian do ufnej i gorliwej modlitwy w Waszych rodzinach, w intencji o powstrzymanie epidemii koronawirusa w Polsce i na świecie, i o bezpieczeństwo naszych rodzin.
10. W związku z rozpoczynającym się Tygodniem Miłosierdzia przypominamy, że jest ciągle możliwość wsparcia dzieł miłosierdzia prowadzonych w naszej Archidiecezji, zwłaszcza związanych z pomocą seniorom i medykom. Darowiznę można złożyć również poprzez naszą stronę: www.bialystok.caritas.pl
11. W tym tygodniu odszedł do Pana nasz zmarły parafianin + Wiesław Mazan. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…