Menu Zamknij

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 26.04.2020r.

1. Przypominamy, iż ks. Abp Metropolita Białostocki przedłuża dla wiernych Arch. Białostockiej dyspensę od obowiązku udziału we Mszy Świętej do 11.05.br.
2. Przypominamy również, że w naszej świątyni może przebywać 55 osób przy powierzchni 825 m2.
3. Podczas Mszy Świętych obowiązuje zakrywanie nosa i ust oraz powinien być zachowany między osobami dystans 2 m.
4. Transmisje Mszy Świętych przez Internet z naszego kościoła odbywają się w niedziele o godz. 11:30.
5. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 29.04 (śr.) – Święto św. Katarzyny Sieneńskiej, Dziewicy i Doktora Kościoła, Patronki
Europy;
– 01.05 (pt.) – Wspomnienie św. Józefa, Rzemieślnika, Patrona ludzi pracy;
– 02.05 (sb.) – Uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki Polski. Uroczystość
została przeniesiona z niedzieli 3.05. W naszym kościele tego dnia będą
celebrowane Msze Święte o godz. 8:00, 10:00 i 18:00. Jest to również
Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polski.
6. W następną niedzielę rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania.
7. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do spowiedzi pierwszopiątkowej – spowiadamy na pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą Świętą. Ciągle jeszcze nie możemy odwiedzać naszych chorych z pierwszopiątkową posługą sakramentalną.
8. W pierwszą sobotę zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Poprzez udział w nabożeństwach pierwszosobotnich przygotowujemy się do obchodów 100-lecia naszej parafii. Nabożeństwo pierwszosobotnie to szczególna modlitwa o nawrócenie grzeszników. Pragniemy modlić się na różańcu polecając Panu Bogu szczególnie te osoby, które o własnych siłach nie mogą wyzwolić się z nałogów alkoholizmu, narkomanii i innych uzależnień. Imiona tych osób można wypisać na karteczkach i wrzucić je do skrzynki umieszczonej pod ołtarzem.
9. W tym tygodniu rozpoczyna się miesiąc maj. Nabożeństwa majowe w naszej świątyni będą się odbywać każdego dnia przed wieczorną Mszą Świętą o godz. 17:30. Zachęcamy do odprawiania nabożeństwa majowego również w Waszych domach, szczególnie teraz, w czasie pandemii. Módlmy się o powstrzymanie zarazy, jak również o tak bardzo potrzebny dla ziemi deszcz.
10. Informujemy, że tegoroczna uroczystość Pierwszej Komunii Świętej jest przeniesiona na dzień 20 września br., na godz. 10:00. Zawieszona jest, aż do odwołania, organizacja i przygotowanie do sakramentu bierzmowania.
11. Dziękujemy również za wspieranie materialne naszej parafii w postaci przelewów bankowych i wpłat gotówkowych. Dzięki temu możemy zrealizować podstawowe zobowiązania finansowe naszej parafii – opłaty za energię elektryczną, ogrzewanie kościoła czyli gaz, sprzątanie kościoła, wypłaty pracownikom świeckim. Ośmielamy się prosić o dalszą pomoc.
12. Nadal zachęcamy naszych parafian do ufnej i gorliwej modlitwy w Waszych rodzi-nach, w intencji o powstrzymanie epidemii koronawirusa w Polsce i na świecie, i o bezpieczeństwo naszych rodzin.
13. W tym tygodniu odeszła do Pana nasza zmarła parafianka śp. Nadzieja Pyłkowska Prazner. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…