Menu Zamknij

4 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 3.05.2020r.

1. Za tydzień, w niedzielę odbędzie się kolejne spotkanie formacyjno-modlitewne KŻR naszej parafii. Początek o godz. 16:30.
2. Przypominamy, iż ks. Abp Metropolita Białostocki przedłuża dla wiernych Arch. Białostockiej dyspensę od obowiązku udziału we Mszy Świętej do 11.05.br.
3. Transmisje Mszy Świętych przez Internet z naszego kościoła odbywają się w niedziele o godz. 11:30.
4. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 04.05 (pon.) – Wsp. św. Floriana, Prezbitera, Patrona strażaków i hutników;
– 06.05 (śr.) – Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba;
– 08.05 (pt.) – Uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski. Msze Świętego tego dnia będą celebrowane jak w dzień powszedni, o godz. 6:30 i 18:00. Jest to dzień imienin ks. Abpa Stanisława Szymeckiego. Polecajmy Bogu Dostojnego Solenizanta.
5. Z racji Uroczystości św. Stanisława w ten piątek nie ma wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych.
6. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy do udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu podczas Godziny Świętej o godz. 17:30 i do modlitwy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych przez wstawiennictwo bł. ks. Michała Sopoćko. Nabożeństwo majowe będzie połączone z modlitwą o powołania.
7. Przypominamy, że nabożeństwa majowe w naszej świątyni odbywają się każdego dnia przed wieczorną Mszą Świętą o godz. 17:30. Zachęcamy do odprawiania nabożeństwa majowego również w Waszych domach, szczególnie teraz, w czasie pandemii. Módlmy się o powstrzymanie zarazy, jak również o tak bardzo potrzebny dla ziemi deszcz.
8. Dziękujemy za wspieranie materialne naszej parafii w postaci przelewów bankowych i wpłat gotówkowych. Ośmielamy się prosić o dalszą pomoc.
9. Nadal zachęcamy naszych parafian do ufnej i gorliwej modlitwy w Waszych rodzinach, w intencji o powstrzymanie epidemii koronawirusa w Polsce i na świecie, i o bezpieczeństwo naszych rodzin.
10. W tym tygodniu odeszli do Pana nasi zmarli parafianie: śp. Jacek Chojnacki oraz Janina Miltko. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…