Menu Zamknij

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA- 10.05.2020 r.

1. Dzisiaj odbędzie się kolejne spotkanie formacyjno-modlitewne KŻR naszej parafii. Początek o godz. 16:30.
2. Ks. Abp Metropolita Białostocki przedłuża dla wiernych Arch. Białostockiej dyspensę od obowiązku udziału we Mszy Świętej do 25.05.br. Mimo tego, że istnieje dyspensa od obowiązku udziału we Mszy Świętej niedzielnej, zachęcamy naszych parafian do podjęcia wysiłku, aby już teraz rzeczywiście uczestniczyć w życiu sakramentalnym. Zapraszamy do korzystania ze Mszy Świętej i innych sakramentów, w dni powszednie, w oczekiwaniu na decyzję, kiedy w niedzielę będzie można bez ograniczeń uczestniczyć w Eucharystii. Przestrzeń wirtualna nie może zastąpić rzeczywistego uczestnictwa we Mszy Świętej, a jest jedynie sposobem przetrwania w postawie pragnienia większego dobra, jakie daje realne bycie we wzajemnej wspólnocie miłości i sakramentów.
3. Transmisje Mszy Świętych przez Internet z naszego kościoła odbywają się w niedziele o godz. 11:30.
4. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 13.05 (śr.) – Wsp. NMP Fatimskiej;
– 14.05 (czw.) – Święto św. Macieja, Apostoła;
– 16.05 (sob.) – Święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.
5. 13 maja, we środę rozpoczniemy nasze comiesięczne procesje różańcowe, wspominając kolejne wydarzenia związane z objawieniami NMP w Fatimie w 1917 r.. Co miesiąc, po Mszy Świętej wieczornej będziemy odmawiali różaniec dookoła kościoła.
6. Podobnie będziemy odmawiali różaniec dookoła kościoła każdego 16 dnia miesiąca (w tym tygodniu w sobotę) modląc się przez przyczynę św. Jana Pawła II.
7. Z inicjatywy Papieża Franciszka Papieska Rada ds. Dialogu Międzyreligijnego zaapelowała, aby czwartek 14 maja 2020 roku był dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa. Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda gorąco zachęca, aby wierni Archidiecezji Białostockiej podjęli tę inicjatywę.
8. Za tydzień, w niedzielę 17 maja w naszym kościele o godz. 11:30 będzie celebrowana Msza Święta w intencji dziękczynnej w 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II.
9. Dziękujemy za wspieranie materialne naszej parafii w postaci przelewów bankowych i wpłat gotówkowych.
10. Nadal zachęcamy naszych parafian do ufnej i gorliwej modlitwy w Waszych rodzinach, w intencji o powstrzymanie epidemii koronawirusa w Polsce i na świecie, i o bezpieczeństwo naszych rodzin.
11. W tym tygodniu odeszła do Pana nasza zmarła parafianka: + Leokadia Maria Nosorowska. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…