Menu Zamknij

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 17.05.2020r.

1. Zgodnie z zarządzeniem władz państwowych, iż na terenie świątyni podczas sprawowania liturgii może znajdować się 1 os/10 m2, informujemy, że w naszym kościele we Mszy Świętej mogą uczestniczyć 82 osoby.
2. Od przyszłej niedzieli wznawiamy celebracje Mszy Świętych w Kurianach o godz. 9:00.
3. Transmisje Mszy Świętych przez Internet z naszego kościoła odbywają się w niedziele o godz. 11:30.
4. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 22.05 (pt.) – Wsp. św. Rity z Cascii, zakonnicy.
5. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
6. W najbliższy piątek rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością Zesłania ducha Świętego. Za udział w Nowennie można uzyskać odpust zupełny.
7. W tym tygodniu będziemy modlić się w sposób szczególny o dobre urodzaje oraz za kraje głodujące.
8. W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek 18 maja br. o godz. 18:00 widowisko muzyczne pt. “Santo subito – Prorok naszych czasów”, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka. Koncert został zrealizowany na terenie Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Ze względu na wciąż aktualne ograniczenia związane z pandemią, nagrania dokonano bez udziału publiczności, a występy części artystów zostały zarejestrowane w ich domach. Zachęcamy do oglądania.
9. Dziękujemy za wspieranie materialne naszej parafii w postaci przelewów bankowych i wpłat gotówkowych.
10. Nadal zachęcamy naszych parafian do ufnej i gorliwej modlitwy w Waszych rodzi-nach, w intencji o powstrzymanie epidemii koronawirusa w Polsce i na świecie, i o bezpieczeństwo naszych rodzin.
11. W tym tygodniu odeszła do Pana nasza zmarła parafianka: + Alicja Jaworowska Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…