Menu Zamknij

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 31.05.2020r.

1. W związku z tym, że sytuacja epidemiczna w naszym kraju poprawiła się na tyle, że możliwe stało się zmniejszenie obostrzeń i ograniczeń, ks. Abp Metropolita Białostocki wydała następujące zarządzenia:
– Z dniem 25 maja 2020 r. wygasła dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Zniesienie limitu uczestników zgromadzeń religijnych w kościołach daje możliwość udziału w liturgii wiernym z zachowaniem jednak dystansu dwóch metrów i obowiązku zakrywania ust i nosa.
– Ks. Abp zachęca gorąco wszystkich wiernych do ponownego podjęcia regularnego uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej i unikania grzechu ciężkiego związanego z jej opuszczaniem.
– Dyspensę od niedzielnego obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej na okres do końca czerwca br. przedłuża się tylko dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura), bądź przebywających w kwarantannie.
– Ks. Abp zachęca do podjęcia wysiłku przywracania rzeczywistego życia sakramentalnego. Przestrzeń wirtualna nie może zastąpić rzeczywistego uczestnictwa we Mszy Świętej. Stąd, należy ograniczyć transmisje Mszy Świętych przez media. Wobec tego w naszej parafii rezygnujemy z transmisji Mszy Świętej w niedzielę o godz. 11:30.
– Mając na uwadze nowe decyzje służb medycznych, w zgromadzeniach poza budynkami może uczestniczyć do 150 osób. Uwzględniając powyższe zasady wszystkie procesje Bożego Ciała należy zorganizować tylko na terenie przykościelnym, a nie na ulicach miast i miejscowości.
2. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 01.06 (pon.) – Święto NMP Matki Kościoła;
– 03.06 (śr.) – Wsp. św. Karola Lwangi i Towarzyszy, Męczenników;
– 04.06(czw.) – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to dzień modlitwy o uświęcenie kapłanów. Tego dnia kapłani z całej naszej archidiecezji przybywają do sanktuarium w Sokółce, na swoje skupienie i dzień modlitwy. Prosimy Was, drodzy Parafianie, o modlitwę za nas i za wszystkich kapłanów naszej Archidiecezji;
– 05.06 (pt.) – Wsp. św. Bonifacego, biskupa i męczennika
3. Od jutra rozpoczyna się Nabożeństwo Czerwcowe. Każdego dnia o godz. 17:30 będziemy śpiewali Litanię do Serca Pana Jezusa. Zapraszamy.
4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek modlimy się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie przez wstawiennictwo bł. ks. Michała Sopoćko. Zapraszamy na tę modlitwę WKCH. Początek o godz. 17:30. W pierwszy piątek zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do spowiedzi pierwszopiątkowej – spowiadamy na pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą Świętą. W najbliższy pierwszy piątek odwiedzimy, po długiej przerwie, naszych chorych z posługą sakramentalną (będziemy w godz. od 09:00 do 11:00).
5. W pierwszą sobotę zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Poprzez udział w nabożeństwach pierwszosobotnich przygotowujemy się do obchodów 100-lecia naszej parafii. Nabożeństwo pierwszosobotnie to szczególna modlitwa o nawrócenie grzeszników. Pragniemy modlić się na różańcu polecając Panu Bogu szczególnie te osoby, które o własnych siłach nie mogą wyzwolić się z nałogów alkoholizmu, narkomanii i innych uzależnień. Imiona tych osób można wypisać na karteczkach i wrzucić je do skrzynki umieszczonej pod ołtarzem.
6. Pragnę poinformować, iż obchody 100-lecia istnienia naszej parafii zostały przesunięte na dzień 8 września, w Święto Narodzenia NMP, na zakończenie czterdziestogodzinnego nabożeństwa. W związku z tym od jutra zacznijmy jeszcze raz modlitwę w intencji naszej parafii przez 100 dni. Przy wyjściu z kościoła należy wylosować sobie karteczkę z datą modlitwy. Modlitwą może być udział we Mszy Świętej, Różaniec, Koronka do Bożego Miłosierdzia lub nawet jakiś czyn pokutny.
7. Za tydzień, w niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy. Jest to również pierwsza niedziela miesiąca. Tradycyjnie, jak w pierwszą niedzielę, po Mszy Świętej o godz. 11:30, odbędzie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła.
8. Za tydzień, w niedzielę odbędzie się kolejne spotkanie KŻR naszej parafii. Początek o godz. 16:30
9. W dniach 5-6 czerwca br. odbędzie się VIII Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę. Do Sanktuarium na Jasnej Górze udadzą się jednak tylko określone delegacje wiernych poszczególnych diecezji. Pozostałych członków Żywego Różańca i wszystkich wiernych zapraszamy do pielgrzymowania duchowego i wspólnej modlitwy poprzez media. Nabożeństwa będą transmitowane w Radio Maryja, Telewizji Trwam i stronie jasnagora.pl. Program modlitw: 5 czerwca o godz. 20.20 Różaniec, o godz. 21.00 Apel Jasnogórski, a 6 czerwca o godz. 13.30 Msza św. pod przewodnictwem abpa Wacława Depo.
10. Nadal zachęcamy naszych parafian do ufnej i gorliwej modlitwy w Waszych rodzinach, w intencji o powstrzymanie epidemii koronawirusa w Polsce i na świecie, i o bezpieczeństwo naszych rodzin.