Menu Zamknij

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ – 7.06.2020r.

1. Dzisiaj, w Uroczystość Trójcy Świętej kończy się czas Komunii Świętej wielkanocnej
2. Dzisiaj odbędzie się kolejne spotkanie KŻR naszej parafii. Początek o godz. 16:30
3. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Tradycyjnie, jak w pierwszą niedzielę, po Mszy Świętej o godz. 11:30 odbędzie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła.
4. Przypominamy, że nabożeństwo czerwcowe w naszym kościele celebrowane jest każdego dnia o godz. 17:30. Zapraszamy do udziału.
5. W najbliższy czwartek będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwane Bożym Ciałem. Tego dnia Msze Święte będą celebrowane o godz. 8:00, 10:00 i 18:00. Po Mszy Świętej o godz. 10:00 odbędzie się tradycyjna procesja Bożego Ciała. W tym roku ze względu na panujące jeszcze obostrzenia pójdziemy w procesji dookoła Kościoła, zatrzymując się przy czterech ołtarzach. Prosimy osoby zainteresowane o przygotowanie wszystkiego, co jest potrzebne w procesji. Zapraszamy rodziców z małymi dziećmi do sypania kwiatków przed baldachimem. Niech również i tegoroczne obchody Bożego Ciała, tym bardziej wyrazem naszej wiary i miłości do Jezusa Eucharystycznego.
6. Tradycyjnie obchody Bożego Ciała przedłużamy o tzw. Oktawę Bożego Ciała. Przez dziewięć kolejnych dni po Bożym Ciele będziemy po Mszy Świętej śpiewali Nieszpory Eucharystyczne i szli w procesji dookoła kościoła.
7. W środę, 10.06 wypada 3. Rocznica święceń biskupich Ks. Abpa Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego. Módlmy się w intencji naszego Ordynariusza.
8. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 08.06 (pon.) – Wsp. św. Jadwigi Królowej;
– 13.06 (sob.) – Wsp. św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła.
9. W sobotę, 13 czerwca, po Mszy Świętej o godz. 18:00 odbędzie się Procesja Fatimska.
10. Przypominamy, że ks. Abp przedłużył dyspensę od niedzielnego obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej na okres do końca czerwca br. tylko dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura), bądź przebywających w kwarantannie.
11. Zachęcamy gorąco wszystkich wiernych do ponownego podjęcia regularnego uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej i unikania grzechu ciężkiego związanego z jej opuszczaniem.
12. Nadal zachęcamy naszych parafian do ufnej i gorliwej modlitwy w Waszych rodzi-nach, w intencji o powstrzymanie epidemii koronawirusa w Polsce i na świecie, i o bezpieczeństwo naszych rodzin.
13. Za tydzień, w niedzielę 14 czerwca będą zbierane w naszej parafii ofiary na AWSD. Serdecznie prosimy o wsparcie materialne seminarium duchownego.