Menu Zamknij

11 NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.06.2020r.

1. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Każdego dnia, aż do czwartku, po Mszy Świętej o godz. 18:00 śpiewamy Nieszpory Eucharystyczne i idziemy w procesji dookoła kościoła. Zapraszamy do tego szczególnego oddawania czci Panu Jezusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie.
2. Zakończenie oktawy Bożego Ciała – we czwartek 18.06. Tego dnia będziemy błogosławili dzieci i poświęcimy wianki. W tym roku nie będziemy organizowali ogniska, ale będą jakieś niespodzianki dla dzieci.
3. W najbliższy wtorek w dzień papieski, 16 czerwca o godz. 17:30, będziemy odmawiali różaniec, modląc się za przyczyną św. Jana Pawła II.
4. W najbliższą sobotę, 20.06 wypada w naszej parafii Uroczystość Niepokalanego Serca NMP. Obchodzimy uroczyście imieniny naszej parafii. Tego dnia jest odpust związany z tą Uroczystością. Msze Święte o godz. 8:00, 10:00 i 18:00. W niedzielę porządek Mszy Świętych, jak w każdą niedzielę. Po Mszy Świętej o godz. 11:30 odbędzie się procesja eucharystyczna. W sobotę i niedzielę kazania odpustowe będzie głosił ks. Michał Urban.
5. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 17.06 (śr.) – Wsp. św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika;
– 19.06 (pt.) – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia, z racji na uroczystość, nie ma abstynencji od spożywania pokarmów mięsnych.
6. Nadal zachęcamy naszych parafian do ufnej i gorliwej modlitwy w Waszych rodzi-nach, w intencji o powstrzymanie epidemii koronawirusa w Polsce i na świecie, i o bezpieczeństwo naszych rodzin.
7. W następną niedzielę, ofiary zbierane do puszek będą przeznaczone na KUL.
8. W tym tygodniu odeszła do Pana nasza zmarła parafianka śp. Adela Drozdowska. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…