Menu Zamknij

12 NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.06.2020r.

1. Przeżywamy w naszej parafii uroczystości odpustowe. Zakończeniem ich będzie pro-cesja eucharystyczna dookoła kościoła, dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 11:30. Słowo Boże głosi ks. Jerzy Sęczek, dyrektor Caritas naszej archidiecezji. Dziękujemy mu za tę posługę w zbliżaniu nas do tajemnicy Niepokalanego Serca NMP.
2. W najbliższy piątek – zakończenie roku szkolnego i początek wakacji. Z racji, iż w szkołach nie będzie oficjalnego zakończenia roku szkolnego, Msza Święta dziękczynna za mijający rok będzie celebrowana tego dnia o godz. 18:00.
3. Przypominamy, że podczas wakacji nie będzie Mszy Świętej z dziećmi o godz. 13:00. Wakacje rozpoczynają się w najbliższy piątek. Kancelaria parafialna podczas wakacji będzie czynna w godz. od 17:00 do 17:45.
4. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 24.06 (śr.) – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Odpust u naszych sąsiadów w Dojlidach Górnych. W naszym kościele porządek Mszy Świętych – jak w dzień powszedni.
5. Nadal zachęcamy naszych parafian do ufnej i gorliwej modlitwy w Waszych rodzinach, w intencji o powstrzymanie epidemii koronawirusa w Polsce i na świecie, i o bezpieczeństwo naszych rodzin
7. Z okazji 100-lecia naszej parafii wydaliśmy książkę o jej dziejach. Jest to praca zbiorowa napisana pod red. ks. dr Adama Szota. Wydawnictwo zawiera sporo zdjęć, spisów parafian itd. Warto taką książkę posiadać w swojej domowej bibliotece. Cena 20,- zł. Przypominamy, że obchody 100-lecia istnienia naszej parafii przełożyliśmy na dzień 8.09 br. Poprzedzać je będzie 40-godzinne nabożeństwo prowadzone przez o. Kazimierza Manieckiego, paulina Jasnej Góry.
8. Dzisiaj nie będziemy zbierać ofiar do puszek na KUL. Będziemy zbierali za tydzień.
9. W tym tygodniu odszedł do Pana nasz zmarły parafianin + Andrzej Czarkowski. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…