Menu Zamknij

13 NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.06.2020r.

1. Przypominamy, że podczas wakacji nie będzie Mszy Świętej z dziećmi o godz. 13:00. Kancelaria parafialna podczas wakacji będzie czynna w godz. od 17:00 do 17:45. W każdej ważnej sprawie należy telefonować na nr księdza dyżurnego.
2. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek modlimy się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie przez wstawiennictwo bł. ks. Michała Sopoćko. Zapraszamy na tę modlitwę WKCH. Początek o godz. 17:30. W pierwszy piątek zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do spowiedzi pierwszopiątkowej – spowiadamy na pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą Świętą. W wakacje do naszych chorych z posługą kapłańską w pierwszy piątek nie jeździmy.
3. W pierwszą sobotę zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Poprzez udział w nabożeństwach pierwszosobotnich przygotowujemy się do obchodów 100-lecia naszej parafii. Nabożeństwo pierwszosobotnie to szczególna modlitwa o nawrócenie grzeszników. Pragniemy modlić się na różańcu polecając Panu Bogu szczególnie te osoby, które o własnych siłach nie mogą wyzwolić się z nałogów alkoholizmu, narkomanii i innych uzależnień. Imiona tych osób można wypisać na karteczkach i wrzucić je do skrzynki umieszczonej pod ołtarzem.
4. Dzisiaj, wieczorem o godz. 17:00 rozpoczyna się 8-dniowe wakacyjne seminarium odnowy wiary, które potrwa do przyszłej niedzieli. Każdego dnia początek o godz. 17:00 w domu parafialnym.
5. Za tydzień, w niedzielę odbędzie się procesja eucharystyczna po Mszy Świętej o godz. 11:30.
6. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 29.06 (pon.) – Uroczystość św. Piotra i Pawła. W naszym kościele Msze Święte o godz.
8:00, 10:00 i 18:00;
– 03.07 (pt.) – Święto św. Tomasza Apostoła.
7. Z okazji 100-lecia naszej parafii wydaliśmy książkę o jej dziejach. Jest to praca zbiorowa napisana pod red. ks. dr Adama Szota. Wydawnictwo zawiera sporo zdjęć, spisów parafian itd. Cena: 20,- zł. W twardej oprawie: 25,- zł.
8. Informujemy, że udzielenie sakramentu bierzmowania uczniom tegorocznych kl. 7 i 8 Szkoły Podstawowej odbędzie się 10 października o godz. 18:00. Na początku roku szkolnego, zaraz we wrześniu, odbędą się spotkania przygotowujące młodzież do przyjęcia tego sakramentu.
9. W związku ze wzrastającą liczbą osób zakażonych koronawirusem na terenie naszej Archidiecezji, Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda przypomina, że należy przestrzegać środków ostrożności podczas nabożeństw (założone maseczki lub odległość 2 metrów pomiędzy uczestnikami liturgii). Przypominamy również o możliwości przyjmowania komunii świętej na rękę.
10. Dzisiaj będziemy zbierać ofiar do puszek na KUL. Za tydzień zbiórka ofiar na tacę będzie przeznaczona na potrzeby Archidiecezji.
11. W tym tygodniu odeszli do Pana nasi zmarli parafianie: + Grażyna Puchalska-Juchnicka i + Krzysztof Piotrowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…