Menu Zamknij

14 NIEDZIELA ZWYKŁA – 5.07.2020r.

1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 11:30, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, odbędzie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła.
2. Za tydzień, w niedzielę odbędzie się kolejne spotkanie modlitewno-formacyjne KŻR naszej parafii. Początek o godz. 16:30.
3. Przypominamy, że podczas wakacji nie ma Mszy Świętej z dziećmi o godz. 13:00. Kancelaria parafialna podczas wakacji jest czynna w godz. od 17:00 do 17:45. W każdej ważnej sprawie należy telefonować na nr księdza dyżurnego. Wystawienie Najświętszego sakramentu również od godz. 17:00.
4. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 06.07 (pn.) – Wsp. bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy;
– 08.07 (śr.) – Wsp. św. Jana z Dukli, prezbitera;
– 11.07 (sb.) – Święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.
5. Informujemy, że udzielenie sakramentu bierzmowania uczniom tegorocznych kl. 7 i 8 Szkoły Podstawowej odbędzie się 10 października o godz. 18:00. Na początku roku szkolnego, zaraz we wrześniu, odbędą się spotkania przygotowujące młodzież do przyjęcia tego sakramentu.
6. Z okazji 100-lecia naszej parafii wydaliśmy książkę o jej dziejach. Jest to praca zbiorowa napisana pod red. ks. dr Adama Szota. Wydawnictwo zawiera sporo zdjęć, spisów parafian itd. Cena: 20,- zł. W twardej oprawie: 25,- zł.
7. Zachęcamy naszych parafian do wzięcia udziału w głosowaniu w II turze Wyborów Prezydenta RP, które odbędą się 12 lipca 2020 roku.
8. Jak co roku, również i w tym, zapraszamy naszych parafian do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD, pralki, lodówki, telewizory, komputery). Zbiórka będzie miała miejsce na parkingu przy kościele dnia 15 lipca w godzinach od godz. 7:00 do 10:30. Można sprzęt przywieźć również po południu czy wieczorem 14 lipca. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata: Zambii, Kamerunie, Kenii oraz Tanzanii.
9. Zaproszenie do odwiedzenia Kin Helios w Białymstoku. Na kinowym ekranie gości „Najświętsze Serce”, bilet na ten seans wynosi 10 zł. W przypadku grup zorganizowanych istnieje możliwość dostosowania dnia i godziny do potrzeb danej grupy z możliwością aby tylko ta grupa przebywała na sali.