Menu Zamknij

16 NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.07.2020r.

1. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– 22.07 (śr.) – Święto św. Marii Magdaleny;
– 23.07 (czw.) – Święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy;
– 24.07 (pt.) – Św. Kingi, dziewicy;
– 25.07 (sb.) – Święto św. Jakuba, Apostoła.
2. 25 lipca (w sobotę) wspominany jest również św. Krzysztof – patron kierowców. Tego dnia będziemy modlili się w intencji kierowców i błogosławili pojazdy po Mszy Świętej o godz. 18:00. Również w niedzielę, po każdej Mszy Świętej będzie odbywać się błogosławienie pojazdów i modlitwa za kierowców. Przy okazji będzie można złożyć ofiarę na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.
3. Z okazji 100-lecia naszej parafii wydaliśmy książkę o jej dziejach. Jest to praca zbiorowa napisana pod red. ks. dr Adama Szota. Wydawnictwo zawiera sporo zdjęć, spisów parafian itd. Cena: 20,- zł. W twardej oprawie: 25,- zł.
4. Dzisiaj również rozprowadzamy okolicznościowe kubki przypominające 100-lecie naszej parafii. Koszt produkcji kubka 8,- zł.
5. W tym tygodniu odeszły do Pana nasze zmarłe parafianki: + Grażyna Chojnacka i + Janina Gołębiewska. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…