Menu Zamknij

17 NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.07.2020r.

1. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– 29.07 (śr.) – Wsp. św. Marty;
– 31.07 (pt.) – Wsp. św. Ignacego z Loyoli, kapłana;
– 01.08 (sb.) – Wsp. św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.
2. W tym tygodniu wypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Poprzez udział w nabożeństwach pierwszosobotnich przygotowujemy się do obchodów 100-lecia naszej parafii. Nabożeństwo pierwszosobotnie to szczególna modlitwa o nawrócenie grzeszników. Pragniemy modlić się na różańcu polecając Panu Bogu szczególnie te osoby, które o własnych siłach nie mogą wyzwolić się z nałogów alkoholizmu, narkomanii i innych uzależnień. Imiona tych osób można wypisać na karteczkach i wrzucić je do skrzynki umieszczonej pod ołtarzem.
3. Za tydzień – pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 11:30 odbędzie się procesja eucharystyczna.
4. Rozpoczyna się już niedługo miesiąc sierpień. Jest to miesiąc, w którym powstrzymujemy się od picia alkoholu, ze względu na rocznice wielkich wydarzeń narodowych i religijnych. Niech dobrowolna abstynencja będzie również ekspiacją za grzechy związane z piciem alkoholu jak i formą modlitwy w intencji tych, którzy nadmiernie piją.
5. W tym roku z racji na stan pandemii koronawirusa 28. Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka z Białegostoku do Wilna w tradycyjnej formie się nie odbędzie. Priorytetem w tym względzie jest nasze wspólne bezpieczeństwo. Nie chcemy, aby nasza Pielgrzymka stała się dla kogokolwiek zagrożeniem. Wielkim pragnieniem organizatorów jest, aby 28. Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka do Wilna, choć z ograniczeniami, ale zapisała się w tradycję naszego pielgrzymowania. Dlatego w tym roku przez teren wileńszczyzny od granicy białorusko-litewskiej wyruszą kapłani i klerycy wraz z obsługą pielgrzymki. Wszystkich pielgrzymów zachęcamy do duchowego pielgrzymowania. Szczegóły na stronie internetowej pielgrzymki wilenska.bialystok.pl. Dnia 24 sierpnia br. organizowany jest wyjazd autokarowy z Białegostoku do Wilna, aby powitać pielgrzymów. Będzie też możliwość uczestnictwa w Mszy św. o godz. 16:00 w Ostrej Bramie. Wszelkie szczegóły i zapisy na wyjazd tylko i wyłącznie drogą mailową lub pod numerem telefonu +48 579 553 753.
6. Z okazji 100-lecia naszej parafii wydaliśmy książkę o jej dziejach. Jest to praca zbiorowa napisana pod red. ks. dr Adama Szota. Wydawnictwo zawiera sporo zdjęć, spisów parafian itd. Cena: 20,- zł. W twardej oprawie: 25,- zł.
7. W następną niedzielę ofiary na tacę będą zbierane na KUL oraz Centrum Pastoralno-katechetyczne w Białymstoku.
8. W tym tygodniu odszedł do Pana zmarły parafianin: + Waldemar Kozaczyński Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…