Menu Zamknij

18 NIEDZIELA ZWYKŁA – 2.08.2020r.

1. Dzisiaj wypada pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 11:30 odbędzie się procesja eucharystyczna.
2. Za tydzień w niedzielę odbędzie się spotkanie KŻR naszej parafii. Początek o godz. 16:30 w kościele.
3. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– 04.08 (wt.) – Wsp. św. Jana Marii Vianneja, kapłan, patrona proboszczów;
– 06.08 (czw.) – Święto Przemienienia Pańskiego. Tego dnia Msze Święte w naszym
kościele o godz. 8:00, 10:00 i 18:00.
– 08.08 (sob.) – Wsp. św. Dominika, kapłana.
4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W pierwszy czwartek modlimy się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie przez wstawiennictwo bł. ks. Michała Sopoćko. Zapraszamy na tę modlitwę WKCH. Początek o godz. 17:30. W pierwszy piątek zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do spowiedzi pierwszopiątkowej – spowiadamy na pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą Świętą. Do naszych chorych, ze spowiedzią i komunią świętą pierwszopiatkową, udamy się we wrześniu.
5. Rozpoczyna się miesiąc sierpień. Jest to miesiąc, w którym powstrzymujemy się od picia alkoholu, ze względu na pamięć o wielkich wydarzeń narodowych i religijnych. Niech dobrowolna abstynencja będzie również ekspiacją za grzechy związane z piciem alkoholu, jak i formą modlitwy w intencji tych, którzy nadmiernie piją.
6. Z okazji 100-lecia naszej parafii wydaliśmy książkę o jej dziejach. Jest to praca zbiorowa napisana pod red. ks. dr Adama Szota. Wydawnictwo zawiera sporo zdjęć, spisów parafian itd. Cena: 20,- zł. W twardej oprawie: 25,- zł.
7. Dzisiaj również rozprowadzamy okolicznościowe kubki przypominające 100-lecie naszej parafii. Koszt produkcji kubka 8,- zł.
8. W tym tygodniu odeszli do Pana nasi zmarli parafianie: + Wojciech Leszczyński, Antoni Babul. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …