Menu Zamknij

19 NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.08.2020r.

1. Dzisiaj, po wieczornej Mszy Świętej, odbędzie się procesja różańcowa przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.
2. Dzisiejsza niedziela jest Dniem Solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Modlimy się za mieszkańców tego miasta a po Mszy Świętej zbierzemy ofiary do na rzecz poszkodowanych i cierpiących.
3. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– 17.08 (pn.) – Wsp. św. Jacka, kapłana;
– 20.08 (czw.) – Wsp. św. Bernarda;
– 21.08 (pt.) – Wsp. św. Piusa X, papieża;
– 22.08 (sb.) – Wsp. NMP, Królowej.
4. Studium Teologii w Białymstoku zaprasza osoby zainteresowane nauczaniem religii w szkołach, pogłębieniem wiedzy teologicznej potrzebnej do posługi liderów wspólnot kościelnych, podjęciem doradztwa rodzinnego w parafialnych poradniach oraz mężczyzn delegowanych do pełnienia funkcji nadzwyczajnego szafarza Komunii św. na: – 6-letnie niestacjonarne studia magisterskie teologiczno-katechetyczne; – 2-letnie niestacjonarne podyplomowe studia katechetyczne; – 2-letnie studium teologii dla świeckich; – roczne studium życia rodzinnego; – roczny kurs formacji podstawowej nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. Dokumenty należy składać w sekretariacie Studium Teologii w Białymstoku przy ul. Warszawskiej 50 do 19 września br. włącznie. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej: www.teologia.archibial.pl
5. Jak już informowaliśmy decyzją ks. Abpa Metropolity ks. Mateusz Bajena zostaje przeniesiony do pracy duszpasterskiej w parafii NSJ w Białymstoku. Dzisiaj chcemy podziękować mu za cztery lata pobytu w naszej parafii i pracy duszpasterskiej. Dziękujemy szczególnie za pracę przy formacji młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania i opiekę nad wspólnotą oazową młodzieży naszej parafii. Życzymy, aby praca w nowej parafii ubogacała księdza nowymi doświadczeniami życia kapłańskiego.
6. W naszej parafii witamy nowego pracownika, ks. Karola Piniewskiego, dyrektora katolickiego Radia „I”, który został przydzielony do pracy w naszej parafii w charakterze rezydenta.
7. Z okazji 100-lecia naszej parafii wydaliśmy książkę o jej dziejach. Jest to praca zbiorowa napisana pod red. ks. dr Adama Szota. Wydawnictwo zawiera sporo zdjęć, spisów parafian itd. Cena: 20,- zł. W twardej oprawie: 25,- zł.