Menu Zamknij

21 NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.08.2020r.

1. Przypominamy, iż obchody Jubileuszu 100-lecia naszej parafii odbędą się dnia 8 września, w Święto Narodzenia NMP. Uroczystość tę poprzedzi 40-godzinne Nabożeństwo w dniach 6-7-8 września. Przygotuje nas do świętowania naszego Jubileuszu o. Kazimierz Maniecki, paulin z Jasnej Góry. Uroczysta Msza Święta Jubileuszowa będzie sprawowana 8 września o godz. 18:00. Proszę o gorliwą modlitwę w intencji naszej parafii, abyśmy z pożytkiem duchowym przeżyli te dni.
2. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– 24.08 (pn.) – Święto św. Bartłomieja, Apostoła;
– 26.08 (śr.) – Uroczystość NMP Częstochowskiej. W naszym kościele porządek Mszy Świętych, jak w dzień powszedni;
– 27.08 (czw.) – Wsp. św. Moniki;
– 28.08 (pt.) – Wsp. św. Augustyna, Biskupa i Doktora Kościoła
– 29.08 (sb.) – Wsp. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
3. Od 36 lat z okazji Święta Narodzenia Najświętszej Maryi Panny przypadającego 8 września pielgrzymujemy pieszo do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie. W ostatnich latach w tej archidiecezjalnej pielgrzymce uczestniczyło nawet 11 Tysięcy wiernych. W tym roku, w związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną, pielgrzymka w dotychczasowej formie niestety nie może się odbyć. Zachęcamy jednak do indywidualnego pielgrzymowania w dniu 5 września br., zarówno pieszego jak i za pomocą środków transportu, zachowując przy tym obowiązujące zasady bezpieczeństwa epidemicznego. Msze św. dla pielgrzymów w Sanktuarium w Krypnie w sobotę, 5 września br., będą od-prawione o godz. 16:00 oraz 18:00. Istnieje również możliwość nawiedzenia Sanktuarium Matki Bożej w dniach od 5 do 8 września br. Program nabożeństw znajduje się na stronie internetowej Sanktuarium w Krypnie.
4. Apostolstwo Trzeźwości naszej Archidiecezji zaprasza na tegoroczne rekolekcje prowadzone przez oo. kapucynów z zakroczymskiego Ośrodka Apostolstwa Trzeźwości, które odbędą się: – I seria w parafii św. Kazimierza w Białymstoku w dniach 28-30 sierpnia; – II seria w parafii NMP Nieustającej Pomocy w Kozińcach w dniach 11-13 września. Obydwie serie rekolekcji rozpoczynają się w piątek Mszą św. o godz. 18.00.
5. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji Caritas „Tornister Pełen Uśmiechów”, której celem jest wsparcie dzieci z potrzebujących rodzin u progu nowego roku szkolnego. Do końca sierpnia można zakupić tzw. „wyprawkę szkolną” czyli tornister i/lub przybory szkolne (zeszyty, długopisy, artykuły plastyczne), a następnie dostarczyć je do parafii – w niedzielę do zakrystii, w dzień powszedni do kancelarii parafialnej. Można również dokonać wpłaty na konto białostockiej Caritas – nr dostępny na stronie www.caritas.bialystok.pl, z dopiskiem „Tornister”. Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane na zakup dodatkowych laptopów do nauki zdalnej dla dzieci z rodzin potrzebujących lub uzupełnienie tradycyjnych wyprawek.
6. Dzisiaj po Mszy Świętej rodzina małego Nikosia zbiera ofiary na bardzo drogie jego leczenie. Dziękujemy za pomoc.
7. Za tydzień w niedzielę ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na potrzeby archidiecezji.
8. Nasz organista Mariusz serdecznie zaprasza do chóru parafialnego. Każdy kto ma ochotę śpiewem służyć Panu Bogu jest zaproszony na spotkanie w tą środę po mszy wieczornej ok. godziny 18.40. Jeśli ktoś nie może w tym terminie, a ma takie pragnienie zapraszamy do kontaktu z organistą.
9. W tym tygodniu odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie: + Pelagia Mirończuk i Janusz Pankiewicz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…