Menu Zamknij

22 NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.08.2020r.

1. W najbliższy wtorek, 1 września na godz. 18:00, zapraszamy dzieci i młodzież, na Mszę Świętą rozpoczynającą nowy rok szkolny. Będziemy się modlić o Boże błogosławieństwo w nowym roku, szczególnie o bezpieczną naukę w okresie pandemii.
2. Przypominamy, iż obchody Jubileuszu 100-lecia naszej parafii odbędą się dnia 8 września, w Święto Narodzenia NMP. Uroczystość tę poprzedzi „40-godzinne Nabożeństwo” w dniach 6-7-8 września. Przygotuje nas do świętowania naszego Jubileuszu o. Kazimierz Maniecki, paulin z Jasnej Góry.
3. Porządek „40-godzinnego Nabożeństwa” przedstawia się następująco:
6.09-niedziela: Msze Święte wg porządku niedzielnego (będzie również Msza Święta z dziećmi o godz. 13:00); po Mszy Świętej o godz. 11:30 – procesja eucharystyczna;
7 i 8.09-poniedziałek i wtorek: Msze Święte o godz. 8:00, 10:00 i 18:00. Będzie to również dzień spowiedzi świętej. Zapraszamy do odnowienia naszego przymierza z Bogiem, przystępując do sakramentu pokuty i pojednania. W poniedziałek i wtorek zapraszamy również do adoracji Najświętszego Sakramentu.
4. Uroczysta Msza Święta Jubileuszowa będzie sprawowana 8 września, w Święto Narodzenia NMP, o godz. 18:00. Proszę o gorliwą modlitwę w intencji naszej parafii, abyśmy z pożytkiem duchowym przeżyli te dni.
5. Za tydzień, w niedzielę 6.08 rozpoczyna się w naszej parafii tzw. kurs przedmałżeński. Początek o godz. 16:00 w domu parafialnym.
6. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– 03.09 (czw.) – Wsp. św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;
7. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek modlimy się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie przez wstawiennictwo bł. ks. Michała Sopoćko. Zapraszamy na tę modlitwę WKCH. Początek o godz. 17:30. W pierwszy piątek zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do spowiedzi pierw-szopiątkowej – spowiadamy na pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą Świętą. W najbliższy pierwszy piątek (pierwszy raz po wakacjach) odwiedzimy z posługą sakramentalną naszych chorych (będziemy w godz. od 09:00 do 11:00).
8. W pierwszą sobotę zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Poprzez udział w nabożeństwach pierwszosobotnich przygotowujemy się do obchodów 100-lecia naszej parafii. Nabożeństwo pierwszosobotnie to szczególna modlitwa o nawrócenie grzeszników. Pragniemy modlić się na różańcu polecając Panu Bogu szczególnie te osoby, które o własnych siłach nie mogą wyzwolić się z nałogów alkoholizmu, narkomanii i innych uzależnień. Imiona tych osób można wypisać na karteczkach i wrzucić je do skrzynki umieszczonej pod ołtarzem.
9. Msza Święta z okazji 81. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej i obrony Białegostoku w Kampanii Wrześniowej roku 1939, odprawiona zostanie we wtorek, 1 września br., o godz. 18.00 w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji obrońców miasta i wszystkich poległych w czasie II Wojny Światowej.
10. Zachęcamy do udziału w prywatnej pielgrzymce do Krypna. Msze św. dla pielgrzymów w Sanktuarium w Krypnie w sobotę, 5 września br., będą odprawione o godz. 16:00 oraz 18:00. Istnieje również możliwość nawiedzenia Sanktuarium Matki Bożej w dniach od 5 do 8 września br. Program nabożeństw znajduje się na stronie internetowej Sanktuarium w Krypnie.
11. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji Caritas „Tornister Pełen Uśmiechów”, której celem jest wsparcie dzieci z potrzebujących rodzin u progu nowego roku szkolnego. Jeszcze dzisiaj i jutro można, do zakrystii czy do kancelarii parafialnej, przynosić wypełnione przyborami szkolnymi plecaki czy tornistry. Można również dokonać wpłaty na konto białostockiej Caritas – nr dostępny na stronie www.caritas.bialystok.pl, z dopiskiem „Tornister”. Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane na zakup dodatkowych laptopów do nauki zdalnej dla dzieci z rodzin potrzebujących lub uzupełnienie tradycyjnych wyprawek.
12. Wiadomość ważna dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych!!! Uroczystość Pierwszej Komunii dzieci naszej parafii odbędzie 20 września w niedzielę, na Mszy Świętej o godz. 10:00. Zapraszamy zatem rodziców wraz z dziećmi na pierwsze spotkanie dotyczące tej uroczystości. Odbędzie się ono 01.09 (we wtorek najbliższy) po Mszy Świętej wieczornej – ok. godz. 18:40. Obecność jest obowiązkowa.
13. Wiadomość ważna dla kandydatów do bierzmowania!!! Sakrament bierzmowania będzie udzielony naszej młodzieży dnia 10 października o godz. 18:00. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkanie przygotowujące do tej uroczystości dnia 11.09 (w piątek), po Mszy Świętej wieczornej, o godz. 18:40.
14. Dzieci naszej parafii zapraszamy do udziału w scholi dziecięcej, prowadzonej przez p. Helenę Maksiewicz. Pierwsze spotkanie,, pierwsza próba po wakacjach, za tydzień o godz. 12:00 w domu parafialnym.
15. W tym tygodniu odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie: + Jarosław Domiński. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…