Menu Zamknij

23 NIEDZIELA ZWYKŁA – 6.09.2020r.

1. Przypominamy, iż obchody Jubileuszu 100-lecia naszej parafii odbędą się, we wtorek, 8 września, w Święto Narodzenia NMP. Uroczystość tę poprzedzi „40-godzinne Nabożeństwo” dzisiaj się rozpoczynające. Przygotuje nas do świętowania naszego Jubileuszu o. Dariusz Cichor, paulin.
2. Porządek „40-godzinnego Nabożeństwa” przedstawia się następująco: Dzisiaj Msze Święte wg porządku niedzielnego (będzie również Msza Święta z dziećmi o godz. 13:00); po Mszy Świętej o godz. 11:30 – procesja eucharystyczna; 7 i 8.09 – poniedziałek i wtorek: Msze Święte o godz. 8:00, 10:00 i 18:00. Będą to również dni spowiedzi świętej. Zapraszamy do odnowienia naszego przymierza z Bogiem, przystępując do sakramentu pokuty i pojednania. W poniedziałek i wtorek zapraszamy również do adoracji Najświętszego Sakramentu. We wtorek o godz. 16.30 w domu parafialnym
promocja książki o 100 – leciu naszej parafii.
3. Uroczysta Msza Święta Jubileuszowa będzie sprawowana 8 września, w Święto Narodzenia NMP, o godz. 18:00. Proszę o gorliwą modlitwę w intencji naszej parafii, abyśmy z pożytkiem duchowym przeżyli te dni.
4. Dzisiaj rozpoczyna się w naszej parafii tzw. kurs przedmałżeński. Początek o godz. 16:00 w domu parafialnym.
5. W przyszłą niedzielę odbędzie się kolejne spotkanie KŻR naszej parafii. Początek o godz. 16:30 w kościele.
6. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– 08.09 (wt.) – Święto Narodzenia NMP;
– 12.09 (sb.) – Wsp. Najświętszego Imienia Maryi.
7. Wiadomość ważna dla kandydatów do bierzmowania!!! Sakrament bierzmowania będzie udzielony naszej młodzieży dnia 10 października o godz. 18:00. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkanie przygotowujące do tej uroczystości dnia 11.09 (w najbliższy piątek), po Mszy Świętej wieczornej, o godz. 18:40.
8. Dzieci naszej parafii zapraszamy do udziału w scholi dziecięcej, prowadzonej przez p. Helenę Maksiewicz. Próby odbywają się w domu parafialnym, w niedziel o godz. 12:00.
9. W tym roku Piesza Pielgrzymka z Krzyżami do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie w formie zorganizowanej się nie odbędzie. Zapraszamy do indywidualnego pielgrzymowania w sobotę 12 września br. Msza św. w Świętej Wodzie będzie sprawowana o godz. 15.00.
10. W przyszłą niedzielę ofiary do puszek będą przeznaczone na KUL i Centrum…
11. W tym tygodniu odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie: + Barbara Gryncewicz, Tadeusz Kożańczuk, Piotr Domiński . Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…