Menu Zamknij

25 NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.09.2020r.

1. Dzisiaj, podczas Mszy Świętej o godz. 10:00, odbędzie się w naszej parafii uroczystość przyjęcia pierwszy raz Komunii Świętej przez dzieci z naszej parafii. Módlmy się w intencji dzieci i ich rodzi-ców: o łaskę radości w codziennym przeżywaniu wiary, dla dzieci i łaskę gorliwego świadectwa – dla rodziców.
2. Kandydatów do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkania bezpośrednio przygotowujące do tej uroczystości: 25 września (najbliższy piątek) na godz. 18:00 – klasy pierwsze szkoły średniej; 26 września (najbliższa sobota) na godz. 18:00 – kl. ósme szkoły podstawowej.
3. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– 21.09 (pon.) – Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;
– 23.09 (śr.) – Wsp. św. Ojca Pio, prezbitera.
4. Informacje dotyczące Dni Patronalnych Białegostoku.
– Procesja z relikwiami bł. ks. Michała Sopoćki, z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego do Katedry, odbędzie się w niedzielę 27 września br. o godz.16.00. Procesję poprzedzi Msza św. o godz. 15.00. – – Msza Święta w intencji mieszkańców Białegostoku w Dniu Patrona miasta, bł. ks. Michała Sopoćki, będzie sprawowana w poniedziałek, 28 września br., o godz. 18.00 w Katedrze białostockiej. Mszy św. przewodniczyć będzie Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki. Tego dnia będzie też miała miejsce całodzienna transmisja online wydarzeń pt. Dzień z bł. Michałem Sopoćko Patronem Białegostoku na kanale You Tube ArchiBial Media. Więcej informacji na stronie internetowej Archidiecezji.
5. Dzisiaj – zbiórka ofiar do puszek na Grób Pański w Jerozolimie – przeniesiona z Wielkiego Piątku.
6. Za tydzień, w niedzielę ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na wsparcie pracy misyjnej ks. Piotra Boguty.
7. Również za tydzień zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na pomoc ofiarom pożaru obozu dla uchodźców na wyspie Lesbos w Grecji – jest to zarządzenie ks. Abp. Metropolity, jako odpowiedź na apel Rady KEP ds. Turystyki, Pielgrzymek i Migrantów.
8. W tym tygodniu odszedł do Pana nasz zmarły parafianin + Janusz Matejczuk. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…