Menu Zamknij

26 NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.09.2020r.

1. W najbliższy czwartek rozpoczyna się miesiąc październik – miesiąc Różańca Świętego. W naszym kościele nabożeństwo różańcowe będzie odprawiane każdego dnia przed wieczorną Mszą Świętą. Początek o godz. 17:30. Zachęcamy również do modlitwy różańcowej w Waszych domach i rodzinach.
2. Informujemy, iż dzień skupienia kandydatów do sakramentu bierzmowania odbędzie się w najbliższą sobotę, 3 października, w godz. od 14:00 do 18:00. Spowiedź kandydatów do bierzmowania i ich rodzin jest zaplanowana na 9 października, w piątek o godz. 17:00.
3. W przyszłą niedzielę, 4 października, po Mszy Świętej o godz. 13:00 odbędzie się pierwsze spotkanie dzieci klas trzecich Szk. Podst., które w przyszłym roku będą przystępować do Pierwszej Komunii Świętej. Spotkanie oczywiście również z rodzicami.
4. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– 28.09 (pon.) – Święto bł. Michała Sopoćko, prezbitera, Patrona Białegostoku. Dzisiaj, w związku jutrzejszym świętem patronalnym naszego miasta odbędzie się procesja z relikwiami bł. ks. Michała Sopoćki, z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego do Katedry, o godz.16.00. Procesję poprzedzi Msza św. o godz. 15.00. Jutro Msza Święta w intencji mieszkańców Białegostoku w Dniu Patrona Miasta, bł. ks. Michała Sopoćki, o godz. 18.00 w Katedrze białostockiej. Mszy św. przewodniczyć będzie Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki. Również jutro, 28 września, w Święto Patronalne Białegostoku, organizowana jest ogólnoświatowa akcja „Iskra Bożego Miłosierdzia”, polegająca na odmawianiu o godz. 15:00 Koronki do Bożego Miłosierdzia na ulicach, placach skrzyżowaniach dróg miast całego świata. Zapraszamy naszych parafianach do tej modlitwy jutro, o godz.15:00, na rondzie przy „Sklejkach”.
– 29.09 (wt.) – Święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;
– 30.09 (śr.) – Wsp. św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła;
– 01.10 (czw.) – Wsp. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła;
– 02.10 (pt.) – Wsp. św. Aniołów Stróżów.
5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek zapraszamy do udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu podczas Godziny Świętej o godz. 17:30 i do modlitwy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych przez wstawiennictwo bł. ks. Michała Sopoćko. Początek o godz. 17:30. W pierwszy piątek zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i do spowiedzi pierwszopiątkowej – spowiadamy na pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą Świętą. W najbliższy pierwszy piątek odwiedzimy z posługą sakramentalną naszych chorych (będziemy w godz. od 09:00 do 11:00).
6. W pierwszą sobotę zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Nabożeństwo pierwszosobotnie to szczególna modlitwa o nawrócenie grzeszników. Pragniemy modlić się na różańcu polecając Panu Bogu szczególnie te osoby, które o własnych siłach nie mogą wyzwolić się z nałogów alkoholizmu, narkomanii i innych uzależnień. Imiona tych osób można wypisać na karteczkach i wrzucić je do skrzynki umieszczonej pod ołtarzem.
7. W niedzielę za tydzień, po Mszy Świętej o 11:30, odbędzie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła.
8. Msza Święta z okazji Archidiecezjalnego Dnia Eucharystii zostanie odprawiona w niedzielę, 4 października br. godz. 11.00 w Kolegiacie św. Antoniego w Sokółce. Mszy Świętej przewodniczyć będzie Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki. Zapraszamy do uczestnictwa.
9. Dzisiaj po Mszy Świętej będziemy mogli złożyć podpis pod projektem zmian w Ustawie – „Prawo o Zgromadzeniach”. Celem zmiany tej ustawy jest wprowadzenie zakazu tzw. parad równości organizowanych przez środowiska LGBT. Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki wyraża zgodę na zbieranie podpisów w parafiach. Aby złożyć podpis należy posiadać dowód osobisty. Podpisy będziemy również zbierać w przyszłą niedzielę.
10. Caritas naszej Archidiecezji zaprasza po raz kolejny do wzięcia udziału w akcji „Torba Samarytanka”. Papierową torbę można odebrać w zakrystii. Należy ją zwrócić wypełnioną artykułami spożywczymi o długim terminie przydatności – najpóźniej do 15 października, do Parafii lub bezpośrednio do Centrum Pomocy Samarytanin (ul. Kolejowa 26A, Białystok).
11. Za tydzień, w niedzielę, zbiórka ofiar na tacę, przeznaczona do dyspozycji Ojca Świętego Franciszka – tzw. Świętopietrze. Przeniesiona z 29.06.
12. Dzisiaj, zbiórka ofiar do puszek na pomoc ofiarom pożaru obozu dla uchodźców na wyspie Lesbos w Grecji – jest to zarządzenie ks. Abp. Metropolity, jako odpowiedź na apel Rady KEP ds. Turystyki, Pielgrzymek i Migrantów.
13. Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Białostockiej zaprasza małżeństwa do święto-wania rocznic ślubu. Bez względu na obchodzoną rocznicę zapraszamy 3 października (sobota) do Białostockiej Katedry na Mszę Świętą o godz. 18:00. Zachęcamy by małżonkowie o godz. 17:45 ustawili się przed Katedrą, skąd wprowadzi ich na Eucharystię Ks. Arcybiskup. Po homilii nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Tradycyjnie pro-simy, aby małżonkowie przynieśli ze sobą jedną czerwoną różę. Zostaną one zebrane przy wejściu do kościoła i przyniesione w procesji z darami oraz złożone przy ołtarzu Matki Bożej.
14. W dniach 2-4 października oraz 22-24 listopada odbędą się w Hodyszewie weekendowe rekolekcje dla małżeństw przeżywających trudności lub chcących odświeżyć swoją relację, prowadzone przez diecezjalny ośrodek stowarzyszenia Spotkania Małżeńskie. Wielu uczestników bardzo chwali metodę pracy, której podstawą jest 11 spotkań małżonków w atmosferze pełnej intymności i dialogu. Szczegółowe informacje i kontakt do organizatorów na stronie internetowej spotkaniamalzenskie.pl