Menu Zamknij

27 NIEDZIELA ZWYKŁA – 4.10.2020r.

1. Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszy Świętej o godz. 11:30, odbędzie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła.
2. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 13:00, odbędzie się pierwsze spotkanie dzieci klas trzecich Szk. Podst., które w przyszłym roku będą przystępować do Pierwszej Komunii Świętej. Spotkanie razem z rodzicami.
3. W najbliższą sobotę, 10 października, o godz. 18:00 pierwsza grupa młodzieży przystąpi do sakramentu bierzmowania. Druga grupa młodzieży przystąpi do tego sakramentu następnego dnia, w niedzielę 11 października, podczas Mszy Świętej o godz. 11:30. Spowiedź kandydatów, świadków i ich rodzin jest odbędzie się 9 października, w piątek o godz. 17:00. Prosimy, aby kandydaci do bierzmowania, świadkowie i rodzice byli obecni w kościele, 15 min. przed Mszą Świętą. Módlmy się w intencji naszej młodzieży, aby sakrament bierzmowania umocnił naszych młodych parafian do dojrzałej wiary.
4. Próby do bierzmowania będą odbywać się w następujących dniach: w poniedziałek i we środę – klasy pierwszy szk. ponadpodstawowej, we wtorek i we czwartek – klasy ósme szk. podstawowej.
5. Gorąco prosimy, aby osoby, które przychodzą zwykle w niedzielę na Mszę Świętą o 11:30, w najbliższą niedzielę uczestniczyły we Mszy Świętej o innej porze.
6. W najbliższą środę w naszej parafii odbędzie się konferencja dekanalna kapłanów dekanatu Białystok Dojlidy. Naszych parafian zapraszamy do udziały we Mszy Świętej o godz. 10:00.
7. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– 05.10 (pn.) – Wsp. św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy;
– 07.10 (śr.) – Wsp. NMP Różańcowej.
8. Dzisiaj po Mszy Świętej będzie można jeszcze złożyć podpis pod projektem zmian w Usta-wie – „Prawo o Zgromadzeniach”. Celem zmiany tej ustawy jest wprowadzenie zakazu tzw. parad równości organizowanych przez środowiska LGBT. Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki wyraża zgodę na zbieranie podpisów w parafiach. Aby złożyć podpis należy posiadać dowód osobisty.
9. Caritas naszej Archidiecezji zaprasza po raz kolejny do wzięcia udziału w akcji „Torba Samarytanka”. Papierową torbę można odebrać w zakrystii. Należy ją zwrócić wypełnioną artykułami spożywczymi o długim terminie przydatności – najpóźniej do 15 października.
10. Klub Inteligencji Katolickiej w Białymstoku zaprasza do uczestnictwa w tegorocznych Dniach Kultury Chrześcijańskiej odbywających się w październiku pt. pod hasłem „Epidemia nadziei”. Program dostępny jest na plakatach i stronach internetowych KIK-u.
11. Można już zapisywać swoich zmarłych na tzw. „Wypominki”, czyli modlitwy za zmarłych, których będziemy polecać Bogu w pierwszych trzech dniach listopada. Kartki na wypominki można brać ze stolika w przedsionku kościoła.
12. Za tydzień będziemy zbierali do puszek ofiary na Fundusz Stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia.