Menu Zamknij

28 Niedziela Zwykła – 11.10.1020r.

1. Wczoraj pierwsza grupa młodzieży przystąpiła do sakramentu bierzmowania. Dzisiaj druga grupa przystąpi do tego sakramentu, podczas Mszy Świętej o godz. 11:30. Módlmy się w intencji naszej młodzieży, aby Duch Święty, którego otrzymują, umocnił ich do dojrzałej wiary.
2. Dzisiaj, o godz. 15:00 odbędzie się kolejne spotkanie KŻR naszej parafii.
3. W najbliższy wtorek, 13 października, Różaniec Fatimski odbędzie się o 17:30 w kościele. Podobnie Różaniec Papieski, 16 października w piątek, odbędzie się o 17:30, również w kościele.
4. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– 13.10 (wt.) – Wsp. bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera;
– 15.10 (czw.) – Wsp. św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora kościoła.
5. Można już zapisywać swoich zmarłych na tzw. „Wypominki”, czyli modlitwy za zmarłych, których będziemy polecać Bogu w pierwszych trzech dniach listopada. Kartki na wypominki można brać ze stolika w przedsionku kościoła.
6. Dzisiaj po Mszy Świętej, w przedsionku kościoła, uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych w Białymstoku będą zbierać podpisy na projekt remontu boiska szkolnego w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Białegostoku. Jeżeli uda się zebrać wymaganą liczbę podpisów, w przyszłym roku szkoła będzie miała nowe boisko. Bardzo prosimy państwa o pomoc. Po zakończeniu Mszy Świętej uczniowie będą rozdawali karty do podpisu z zachowaniem wszystkich standardów bezpieczeństwa.
7. Dzisiaj przed kościołem będą rozdawane ulotki zachęcająca do wsparcia inicjatywy budowy w Białymstoku pomnika jednego z twórców Niepodległości Polski – Romana Dmowskiego.
8. Ofiary zbierane dzisiaj do puszek będą przeznaczone na Fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia, czyli wsparcie w nauce zdolnej młodzieży z małych miejscowości.
9. Przypominamy o konieczności zakładania maseczek, podczas pobytu w kościele. Istnieje bardzo duże ryzyko zachorowań, dlatego musimy dbać wzajemnie o bezpieczeństwo, w duchu miłości Chrystusowej.
10. W tym tygodniu odeszła do Pana, nasza zmarła parafianka: + Genowefa Urban. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…