Menu Zamknij

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH – 1.11.2020r.

1. Dzisiaj – 1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych. W naszej świątyni parafialnej Msze Święte, jak w każdą niedzielę, oprócz Mszy Świętej o godz. 13:00. O godz. 17:00 „wypominki” i Msza Święta o godz. 18:00 w intencji zmarłych wspominanych w „wypominkach”.
2. Za tydzień w niedzielę tj. 8 listopada od godz. 14:00 do 15:00 będziemy święcili na cmentarzu pomniki nagrobne.
3. Jutro, 2 listopada, w poniedziałek – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte o godz. 8:00, 10:00 i 18:00.   O godz. 17:00 „wypominki” i o 18:00 Msza Święta w intencji zmarłych wspomnianych w „wypominkach”.
4. 3 i 4 listopada (wtorek i środa) „wypominki” również o godz. 17:00 i o godz. 18:00 Msza Święta za zmarłych wspominanych w „wypominkach”.
5. W dniu dzisiejszym Msza święta online o godz. 11.30. na stronie internetowej naszej parafii oraz na Facebook.
6. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– 04.11 (śr.) – Wsp. św. Karola Boromeusza, biskupa;
7. 3 listopada (wtorek) o godz. 18:00, w Katedrze Białostockiej, Msza Święta za zmarłych biskupów i kapłanów.
8. 7 listopada, w sobotę, rozpoczyna się Bazylice Archikatedralnej Nowenna Opieki NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia. Codziennie, do 16 listopada, Msza Święta o godz. 18:00.
9. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek modlimy się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie przez wstawiennictwo bł. ks. Michała Sopoćko. Zapraszamy na tę modlitwę WKCH. Początek o godz. 17:30. W pierwszy piątek zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do spowiedzi pierwszopiątkowej – spowiadamy na pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą Świętą. W najbliższy pierwszy piątek NIE odwiedzimy z posługą sakramentalną naszych chorych ze względu na sytuacje epidemiologiczną.
10. W pierwszą sobotę zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Nabożeństwo pierwszosobotnie to szczególna modlitwa o nawrócenie grzeszników. Pragniemy modlić się na różańcu polecając Panu Bogu szczególnie te osoby, które o własnych siłach nie mogą wyzwolić się z nałogów alkoholizmu, narkomanii i innych uzależnień. Imiona tych osób można wypisać na karteczkach i wrzucić je do skrzynki umieszczonej pod ołtarzem.
11. U ks. Tomasza są do odebrania zdjęcia z bierzmowania – w zakrystii lub w kancelarii.
12. W następną niedzielę ofiary do puszki będą przeznaczone na Kościół prześladowany.

13.W dniach 1-8 listopada będziemy mogli uczestniczyć w modlitewnej akcji „Różaniec Do Granic Nieba”. Intencją Różańca Do Granic Nieba, będzie prośba o uleczenie ran związanych z utratą dzieci nienarodzonych (tych nieprzyjętych i tych, które nie mogły się narodzić z powodów naturalnych) oraz przebłaganie za wszystkie nasze grzechy, zaniedbania i zranienia z tym związane. Ta modlitwa może mieć ogromne znaczenie dla przyszłości naszego kraju. Dlatego w naszej parafii również będzie taka modlitwa: w dniach 1-4 listopada o godz. 17:00, podczas „wypominek”, a w dniach 5-8 listopada o godz. 17:30.
14. W tym tygodniu odszedł do Pana nasz zmarły parafianin: + Józef Rogalewski. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…