Menu Zamknij

6 NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.02.2021r.

1. W najbliższą środę rozpoczyna się Wielki Post. Jest to czas, w którym wierzący chrześcijanie, słuchając słowa Bożego i trwając na modlitwie, przez pokutę przygotowują się do odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych, podczas obchodów misterium paschalnego.
2. W środę popielcową zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej z posypaniem głów popiołem. Msze Święte w naszym kościele będą celebrowane o godz. 8:00, 10:00 i 18:00. W środę popielcową obowiązuje nas wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych i post ilościowy, to znaczy umniejszenie spożywania pokarmów.
3. Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele będą odbywały się według następującego porządku: Gorzkie Żale – we środy, soboty i niedziele o godz. 17:30. Droga Krzyżowa – w niedziele po Mszy Świętej o godz. 11:30 i w piątki o godz. 17:15. Droga Krzyżowa dla młodzieży – w piątki, po Mszy Świętej wieczornej. Droga Krzyżowa dla dzieci będzie odbywała się podczas Mszy Świętej o godz. 13:00. Już we środę popielcową będą śpiewane Gorzkie Żale.
4. Na rozpoczęcie wielkiego postu organizujemy w naszej parafii rekolekcje. Są one po to, aby dobrze rozpocząć ten święty czas i właściwie go przeżyć. Rekolekcje rozpoczną się za tydzień, w niedzielę 21 lutego i potrwają do środy 24 lutego. Rekolekcje będzie prowadził ks. Jan Kruczyński z arch. szczecińskiej.
5. Decyzją Konferencji Episkopatu Polski piątek po Popielcu jest dniem modlitwy i pokuty za grzechy wykorzystywania seksualnego osób małoletnich. Dlatego w piątek 19 lutego br. będziemy wspólnie się modlić w tej intencji, zwłaszcza podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej.
6. W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość narodu. Jest to czas przebłagania za grzechy pijaństwa i inne z nimi związane, a także czas podejmowania abstynencji od picia alkoholu w intencji nawrócenia grzeszników. Czas wielkiego postu bardzo sprzyja w podejmowaniu takich wyrzeczeń.
7. Apostolstwo Trzeźwości Archidiecezji Białostockiej, w ramach Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu, zaprasza na spotkanie członków, kandydatów i sympatyków Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Spotkanie to rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00 we czwartek, 18 lutego, w dolnym kościele św. Maksymiliana Marii Kolbego w Białymstoku.
8. Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki wyraził zgodę na zbiórkę do puszek w parafiach Archidiecezji Białostockiej na pomoc dwuletniemu Kubusiowi Suchodole, cierpiącemu na rdzeniowy zanik mięśni.
9. Za tydzień, w niedzielę (21.02), a nie dzisiaj, odbędzie się kolejne spotkanie KŻR naszej parafii. Początek o godz. 16:30 w kościele.
10. W tym tygodniu odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie: ++ Jan Kniotek, Krystyna Saczko.