Menu Zamknij

1 Niedziela Wielkiego Postu – 21.02.2021r.

1. Rozpoczął się Wielki Post. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele: Gorzkie Żale – we środy, soboty i niedziele o godz. 17:30. Droga Krzyżowa – w niedziele po Mszy Świętej o godz. 11:30 i w piątki o godz. 17:15. Droga Krzyżowa dla młodzieży – w piątki, po Mszy Świętej wieczornej. Droga Krzyżowa dla dzieci będzie odbywała się podczas Mszy Świętej o godz. 13:00.
2. Trwają rekolekcje, które rozpoczynają wielki post w naszej parafii. Rekolekcje potrwają do środy 24 lutego. Zapraszamy na kolejne dni rekolekcyjne. Każdego Dnia Msze Święte z nauką rekolekcyjną o godz. 10:00, 16:30 i 18:00. Każdego dnia po Mszy Świętej wieczór ewangelizacyjny z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie. Poniedziałek i wtorek przeznaczamy na spowiedź świętą. Rekolekcje prowadzi ks. Jan Kruczyński z arch. szczecińskiej.
3. Caritas Archidiecezji Białostockiej prowadzi nabór do Środowiskowego Domu Samopomocy „Pogodni”. Jest to ośrodek dla pełnoletnich osób z orzeczeniem o niepełnoprawności. Placówka prowadzi zajęcia usprawniające w ramach kilku pracowni m.in. komputerowej, kulinarnej czy artystycznej. Czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30. Wszystkie pytania prosimy kierować bezpośrednio do ośrodka „Pogodni” przy parafii NMP Matki Kościoła. Więcej informacji na stronie: bialystok.caritas.pl
4. Trwa nabór uczniów na rok szkolny 2021/2022 do Katolickiej Szkoły Podstawowej oraz Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Kościelnej 3 w Białymstoku! Zapraszamy do odwiedzania szkoły od poniedziałku do piątku oraz w soboty 27 lutego i 20 marca 2021 roku – po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się przez sekretariat (tel. 85 74 35 720). Szkoła proponuje ciekawą ofertę kształcenia oraz wychowanie w duchu katolickim, a najpilniejsi uczniowie Liceum Ogólnokształcącego mogą uczyć się bez czesnego! Więcej informacji na stronie internetowej szkola-katolicka.pl
5. Dzisiaj jeszcze odbędzie się kolejne spotkanie KŻR naszej parafii. Początek o godz. 16:30 w kościele.
6. Za tydzień, w niedzielę, ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na utrzymanie AWSD w Białymstoku.
7. W tym tygodniu odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie: ++ Irena Kasjańska, Małgorzata Skowrońska, Sławomir Dziemianko, Barbara Piotrowska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…