Menu Zamknij

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 28.02.2021r.

1. Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy uczestniczyli w rekolekcjach na rozpoczęcie Wielkiego Postu. Niech dalsza część tego pokutnego czasu obfituje w głębokiego doświadczenia obecności Pana Jezusa w Waszym życiu. Tradycyjne rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 26-27-28 marca. Będzie je prowadził ks. prałat Stanisław Hołodok, przyjaciel ks. Stanisława Zdziecha.
2. Przypominamy, że nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele odbywają się w następujących porach: Gorzkie Żale – we środy, soboty i niedziele o godz. 17:30. Droga Krzyżowa – w niedziele po Mszy Świętej o godz. 11:30 i w piątki o godz. 17:15. Droga Krzyżowa dla młodzieży – w piątki, po Mszy Świętej wieczornej. Droga Krzyżowa dla dzieci będzie odbywała się podczas Mszy Świętej o godz. 13:00.
3. W liturgii najbliższego tygodnia:
04.03 (czw.) – Uroczystość św. Kazimierza Królewicza, Głównego patrona Białostockiej Prowincji Kościelnej. Msza Święta ku czci św. Kazimierza Królewicza, Głównego Patrona Metropolii Białostockiej, będzie sprawowana 4 marca br. (czwartek) o godz.18.00 w kościele św. Kazimierza w Białymstoku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek modlimy się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie przez wstawiennictwo bł. ks. Michała Sopoćko. Zapraszamy na tę modlitwę WKCH. Początek o godz. 17:30. W pierwszy piątek zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do spowiedzi pierwszopiątkowej – spowiadamy na pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą Świętą. W najbliższy pierwszy piątek odwiedzimy z posługą sakramentalną naszych chorych (będziemy w godz. od 09:00 do 11:00).
5. W pierwszą sobotę zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Nabo-żeństwo pierwszosobotnie to szczególna modlitwa o nawrócenie grzeszników. Pragniemy modlić się na różańcu polecając Panu Bogu szczególnie te osoby, które o własnych siłach nie mogą wyzwolić się z nałogów alkoholizmu, narkomanii i innych uzależnień. Imiona tych osób można wypisać na karteczkach i wrzucić je do skrzynki umieszczonej pod ołtarzem.
6. Ze stolika w przedsionku kościoła można wziąć skarbonkę Jałmużny Wielkopostnej. Rezygnując w Wielkim Poście z jakiejś przyjemności oraz składając ofiarę do skarbonki, możemy przyjść z pomocą wielu potrzebującym. Zachęcamy nie tylko dzieci, ale całe rodziny do włączenia się w to dzieło miłosierdzia. Skarbonki zwrócimy w Wielki Czwartek. Będą one przyniesione w darze ofiarnym do ołtarza podczas Mszy Wieczerzy Pańskiej.
7. Szkoła Podstawowa Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny przy ul. Mickiewicza 43 w Białymstoku ogłasza nabór uczniów do klas 0-1 na rok szkolny 2020/2021. Serdecznie zachęcamy do zapisywania dzieci do tej szkoły. Informacje znajdują się na stronie internetowej i plakatach wywieszonych na tablicy ogłoszeń.
8. Ofiary zebrane na tacę, w następną niedzielę, będą przeznaczone na potrzeby Archidiecezji Białostockiej.