Menu Zamknij

3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 7.03.2021r.

1. 46 lat temu (8 marca) odszedł do Pana ks. Proboszcz Antoni Lewosz, budowniczy naszego kościoła i gorliwy duszpasterz. Msza Święta w jego intencji będzie odprawiona 9 marca (we wtorek), o godz. 6:30.
2. 8 marca, jak co roku, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Tego dnia modlimy się w intencji niewiast, prosząc Pana, aby wszędzie tam, gdzie żyją, były zaczynem dobra, piękna i troski o godność każdego człowieka.
3. Msza Święta dziękczynna za ocalenie miasta Białegostoku, w 32. rocznicę katastrofy pociągu przewożącego chlor, będzie sprawowana we wtorek, 9 marca 2021 roku, o godz. 18.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Mszy św. będzie przewodniczyć Arcybiskup Tadeusz Wojda.
4. 13 marca, w sobotę, wypada 8. rocznica wyboru Papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Módlmy się gorliwie w intencji obecnego Namiestnika Chrystusa na ziemi.
5. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na dwie serie rekolekcji wielkopostnych, które odbędą się w białostockiej Archikatedrze. I seria 14-16 marca – prowadzi o. Łukasz Flic OP. II seria 21-23 marca – prowadzi o. Juan Carlos Araya Caramona IMC. W programie przewidziana jest Msza św. o godz. 19.30 oraz konferencja po Mszy św.
6. Ze stolika w przedsionku kościoła można wziąć skarbonkę Jałmużny Wielkopostnej. Rezygnując w Wielkim Poście z jakiejś przyjemności oraz składając ofiarę do skarbonki, możemy przyjść z pomocą wielu potrzebującym. Zachęcamy nie tylko dzieci, ale całe rodziny do włączenia się w to dzieło miłosierdzia. Skarbonki zwrócimy w Wielki Czwartek. Będą one przyniesione w darze ofiarnym do ołtarza podczas Mszy Wieczerzy Pańskiej.
7. Znowu mamy kontener na makulaturę. Zapraszamy więc do skorzystania z możliwości pozbycia się papierów i przywiezienia ich do naszego kontenera. Dochód ze sprzedaży makulatury przeznaczymy na bieżące potrzeby parafii.
8. W następną niedzielę, ofiary do puszki będzie zbierał ks. Daniel Kułakowski, pochodzący z Sokółki, a obecnie pracujący na Ukrainie. Prosimy o wsparcie ks. Daniela.