Menu Zamknij

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 21.03.2021r.

1. Dzisiaj odbędzie się w naszej parafii kolejne spotkanie KŻR. Początek o godz. 16:30 w kościele.
2. W liturgii najbliższego tygodnia:
25.03 (czw.) – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8:00, 10:00 i 18:00. Jest to Dzień Świętości Życia. Tego dnia podejmujemy Dzieło Duchowej Adopcji dziecka poczętego. Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Białostockiej zaprasza tego dnia do udziału we Mszy Świętej inaugurującej w naszej Archidiecezji Rok Rodziny Amoris Laetitia, o godz. 18:00 w Archikatedrze Białostockiej.
3. W tym tygodniu rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Odbędą się one w dniach 26-27-28 marca (piątek, sobota i niedziela palmowa). Msze Święte z nauką rekolekcyjną w piątek i sobotę będą celebrowane o godz. 10:00, 16:30 i 18:00. W niedzielę porządek niedzielny. Rodzice i opiekunowie dzieci niech pamiętają, że specjalna Msza Święta dla dzieci, z możliwością skorzystania ze spowiedzi świętej, będzie celebrowana w sobotę o godz. 11:30. Spowiedź dzieci od godz. 11:00. Spowiedź wszystkich naszych parafian w piątek i sobotę. Prosimy o nie odkładanie spowiedzi na Niedzielę Palmową czy Wielki Tydzień. Rekolekcje poprowadzi ks. prałat Stanisław Hołodok, specjalista o liturgii świętej, z naszej archidiecezji.
4. Za tydzień – Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Podczas każdej Mszy Świętej będziemy święcili palmy.
5. Chorych naszych parafian odwiedzimy w Wielki Wtorek – 30.03. Odwiedzimy chorych, którym zwykle posługujemy w pierwsze piątki oraz tych, którzy będą jeszcze zgłoszeni. Z posługą sakramentalną u naszych chorych będziemy w godz. od 9:00 do 11:00.
6. W piątek 26 marca 2021 roku, o godz. 19.30 w Katedrze białostockiej będzie miała miejsce Droga Krzyżowa prowadzona przez Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Białostockiej. Będzie to modlitwa w intencji rodzin miasta Białegostoku, a także całej Archidiecezji. Droga Krzyżowa będzie transmitowana na kanale YouTube ArchiBial MEDIA.
7. Przedszkole Familijne oraz Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia „Ster” prowadzą nabór dzieci na nowy rok szkolny do wszystkich grup przedszkolnych oraz klas I-III szkoły podstawowej.. Nauka i wychowanie dzieci łączą wysoki poziom nauczania z wychowaniem w wartościach. Zapraszamy chętne rodziny. Informacje na ten temat znajdują się na plakacie oraz ulotkach wyłożonych na stoliku w przedsionku kościoła.
8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć tzw. „Paschałki” – świece na stół wielkanocny. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na wsparcie ubogich naszej parafii.
9. Przyjmujemy ofiary na kwiaty do „grobu Pańskiego”
10. Informacje Redakcji Audycji Katolickich TVP dotyczące Rekolekcji wielkopostnych w TVP3:
– Rekolekcje dla dzieci 22-24 marca (poniedziałek-środa), godz. 9:30, TVP3.
– Rekolekcje dla młodzieży 22-24 marca (poniedziałek-środa), godz. 12:30, TVP3.
– Rekolekcje dla dorosłych 26-28 marca (piątek-niedziela), godz. 20:30, TVP3
11. W tym tygodniu odeszła do wieczności nasza zmarła parafianka: + Zofia Tomanek. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …