Menu Zamknij

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 4.04.2021r.

1. W imieniu kapłanów posługujących w naszej parafii pragnę złożyć jak najserdeczniejsze życzenia świąteczne wszystkim naszym parafianom i gościom. Niech Chrystus Zmartwychwstały opromienia Was swoim światłem i prowadzi do życia prawdziwie Bożego. Życzymy radości paschalnej, mimo pandemii i wynikających z niej trudności, pokoju Bożego i wszelkich Bożych łask.
2. Pragnę podziękować tym wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego i duchowego prze-życia Triduum Paschalnego:
– dziękuję asyście liturgicznej, wszystkim ministrantom – starszym i młodszym, p. Gosi – naszej zakrystiance, wszystkim czytającym słowo Boże i wykonującym śpiew psalmów;
– dziękuję chórowi parafialnemu, w którego składzie w tym roku byli inni znakomici śpiewacy z parafii białostockich. Wszystko pięknie zabrzmiało dzięki fachowemu prowadzeniu naszego organisty, p. Mariusza Truszkowskiego, który chór zebrał i przygotował na próbach. Wszystkim chórzystom bardzo dziękujemy. Dziękujemy za pięknie wykonany w Wielki Piątek śpiew Męki Pańskiej. Śpiewali Maciej Romańczuk, Jakub Dunaj i Mariusz Truszkowski.
– dziękuję za przygotowanie tegorocznego „grobu Pańskiego” – p. Tadeuszowi Filipczukowi. Pomysł na „grób” podała p. Lucyna Koc, nasza aktualna florystyka, która też przygotowała kompozycje kwiatowe w grobie, ciemnicy i przy ołtarzu. Jak co roku kwiaty do grobu ofiarowali p. Drozdowscy z Zaścianek. Serdecznie dziękuję;
– dziękuję naszym księżom, którzy choć w zmniejszonym składzie, nie szczędzili sił szczególnie przy spowiadaniu w konfesjonale.
3. Dzisiaj, w niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, pierwsza Msza Święta będzie celebrowana o godz. 6:00 rano, ale nie będzie już procesji rezurekcyjnej. Następna Msza Święta będzie o godz. 10:00 – nie będzie Mszy Świętej o godz. 8:00 i 13:00.
4. Uroczystość wielkanocną obchodzi się przez osiem dni – jest to tzw. Oktawa Wielkanocna. Zachęcamy do udziału w codziennej Mszy Świętej w kolejne dni Oktawy. Jutro w drugim dniu Oktawy – porządek Mszy Świętych taki, jak w każdą niedzielę (oprócz Mszy Świętej o godz. 13:00). Jutro też będzie Msza Święta w Kurianach, o godz. 9:00. W drugi dzień świąt ofiary zbierane „na tacę” będą przeznaczone na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne naszej archidiecezji. W najbliższy piątek, z racji Oktawy Wielkanocnej, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
5. W przyszłą Niedzielę – Święto Miłosierdzia Bożego. Ze względów bezpieczeństwa nie odbędzie się coroczna, zorganizowana pielgrzymka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do indywidualnego pielgrzymowania do Sanktuarium na Białymstoczku, szczególnie na godz. 15:00 w przyszłą niedzielę. Ofiary do puszek – na Caritas Archidiecezjalną.
6. Przypominamy, że niedzielne Msze Święte o godz. 11:30 są transmitowane przez internet.
7. Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku zaprasza na rekolekcje powołaniowe dla młodzieży męskiej (od 16 roku życia) organizowane w dniach: 9 – 11 kwietnia 2021 roku. Rekolekcje rozpoczną się w piątek o godz. 16.00, a zakończą się w niedzielę po południu. Szczegółowe informacje oraz zgłoszenia na stronie internetowej Seminarium: awsd.bialystok.pl
8. W tym tygodniu odeszła do wieczności nasza zmarła parafianka: + Walentyna Frankowska. Wieczny odpoczynek, racz jej dać Panie…