Menu Zamknij

4 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 25.04.2021r.

1. Dnia 21 kwietnia 2021 roku, w godzinach wieczornych, zmarł Arcybiskup Senior Archidiecezji Warmińskiej Wojciech Ziemba, Arcybiskup Metropolita Białostocki w latach 2000-2006. Był trzecim Arcybiskupem Metropolitą Białostockim. Ingres do naszej Archikatedry odbył 9 grudnia 2000 r. W czasie swojej posługi pasterskiej troszczył się o powstanie nowych parafii i przeorganizował sieć dekanalną. Włożył wiele sił w propagowanie kultu Miłosierdzia Bożego i proces beatyfikacyjny jego apostoła księdza Michała Sopoćki. Zorganizował I Kongres Eucharystyczny Archidiecezji Białostockiej. Z jego inicjatywy zostało wybudowane Centrum Administracyjno-Pastoralne Archidiecezji Białostockiej. Msza Święta pogrzebowa śp. Abpa Wojciecha Ziemby z udziałem księży biskupów i oficjalnych delegacji będzie sprawowana we wtorek 27 kwietnia o godz. 12 w bazylice katedralnej św. Jakuba Apostoła w Olsztynie. Będzie ona transmitowana online na stronach internetowych: archwarmia.pl, radioolsztyn.pl. Bp Henryk Ciereszko, Administrator Archidiecezji Białostockiej zaprasza wszystkich kapłanów, osoby życia konsekrowanego i wiernych świeckich do włączenia się w modlitwę za śp. byłego Arcybiskupa Metropolitę Białostockiego.
2. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– 29.04 (czw.) –Święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, Patronki Europy;
– 01.05 (sb.) – Wsp. Św. Józefa, rzemieślnika, Patrona ludzi pracy.
3. następna niedziela, za tydzień, to pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 11:30 odbędzie się procesja dookoła kościoła.
4. 29 kwietnia jest dniem Męczenników Duchownych Polski z czasów II wojny światowej. Polecajmy Bogu wszystkich zamęczonych przez hitlerowców i sowietów kapłanów i zakonników. Módlmy się, aby ofiara ich życia przynosiła obfity plon w postaci naszej osobistej wierności Panu Bogu.
5. W tym tygodniu wypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 18:00. Nabożeństwo pierwszosobotnie jest szczególną modlitwą o nawrócenie grzeszników. Pragniemy modlić się na różańcu, polecając Panu Bogu szczególnie te osoby, które o własnych siłach nie mogą wyzwolić się z nałogów alkoholizmu, narkomanii i innych uzależnień. Imiona tych osób można wypisać na karteczce i wrzucić do skrzynki umieszczonej pod ołtarzem.
6. Rozpoczyna się miesiąc maj, miesiąc poświęcony czci NMP. Nabożeństwa majowe w naszym kościele będą odprawiane każdego dnia o godz. 17:30. Zachęcamy do od-mawiania litanii do Matki Bożej w Waszych domach i rodzinach.
7. Piesza Pielgrzymka Mężczyzn do Krypna, której termin w tym roku przypada w sobotę 1 maja, z powodu obowiązujących przepisów sanitarnych, nie odbędzie się w formie zorganizowanej. Zapraszamy tego dnia do indywidualnego pielgrzymowania. Msza św. w Krypnie będzie sprawowana o godz. 16.00.
8. W tym tygodniu odeszła do Pana nasza zmarła parafianka: + Maria Turowska. Wieczny odpoczynek, racz jej dać Panie…