Menu Zamknij

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 2.05.2021r.

1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz.11:30 odbędzie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła.
2. Rozpoczęliśmy miesiąc maj, miesiąc poświęcony czci NMP. Nabożeństwa majowe w naszym kościele będą odprawiane każdego dnia o godz.17:30. Zachęcamy do od-mawiania litanii do Matki Bożej w Waszych domach i rodzinach.
3. W najbliższym tygodniu wypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W pierwszy czwartek modlimy się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie przez wstawiennictwo bł. ks. Michała Sopoćko. W pierwszy piątek zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i do spowiedzi pierwszopiątkowej. Spowiadamy pół godz. przed poranną i wieczorną Mszą św. W pierwszy piątek będziemy odwiedzali naszych chorych w godz. od 9:00 do 11:00.
4. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
3.05 (pon.) –Uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki Polski. W naszym kościele tego dnia będą celebrowane Msze święte o godz. 8:00, 10.00, 11.30, 18:00 ;
– 4.05 (wt.) – Wsp. św. Floriana, Prezbitera, Patrona strażaków i hutników;
– 6.05 (czw.) – Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba;
– 8.05. (sob.) – Uroczystość św. Stanisław, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski. Msze święte tego dnia będą celebrowane jak w dzień powszedni, o godz. 6:30 i 18:00. Jest to dzień imienin ks. Abpa seniora Stanisława Szymeckiego. Polecajmy Bogu Dostojnego Solenizanta.
5. W związku z uruchomieniem programu masowych szczepień przeciwko covid-19 istnieje możliwość zaszczepienia się w punktach szczepień masowych w Choroszczy i Łapach. Szczegóły na ulotce w przedsionku kościoła.
6. W tym tygodniu odeszli do Pana zmarli : + Artur Wawrzyniuk, + Teresa Maria Stepułkowska. Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie…