Menu Zamknij

31 NIEDZIELA ZWYKŁA – 31.10.2021r.

1. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– 01.11 (pon.) – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte tego dnia będą sprawowane według porządku niedzielnego, oprócz Mszy Świętej o godz. 13:00. O godz. 13:00 odbędzie się procesja na cmentarzu grzebalnym z modlitwą za zmarłych i poświęcenie nowych pomników nagrobnych. O godz. 17:00 wypominki, a po nich Msza Święta o godz. 18:00 w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.
– 02.11 (wt.) – Wsp. Wszystkich Wiernych Zmarłych. Tego dnia Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 8:00, 10:00 i 18:00. O godz. 11:30 odbędzie się procesja na cmentarzu grzebalnym z modlitwą za zmarłych i poświęcenie pomników nagrobnych. Wypominki o godz. 17:00 i Msza Święta o godz. 18:00.
– 04.11 (czw.) – Wsp. św. Karola Boromeusza, biskupa.
2. Jutro 1.11, jak co roku, ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na potrzeby AWSD w Białymstoku.
3. Msza Święta za zmarłych biskupów i kapłanów, będzie celebrowana w czwartek 3 listopada, o godz. 18:00, w Bazylice Archikatedralnej.
4. Msza Święta za wszystkich wiernych zmarłych pogrzebanych na naszym cmentarzu grzebalnym będzie sprawowana 7 listopada, w niedzielę, o godz. 15:00. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 14:45.
5. W dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny, który można ofiarować jedynie za zmarłych, nawiedzając cmentarz grzebalny i odmawiając jakąkolwiek modlitwę za zmarłych. Trzeba oczywiście wypełnić zwyczajne warunki zyskania odpustu: spowiedź sakramentalna, Komunia Święta, modlitwa w intencjach Ojca Świętego.
6. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek zapraszamy do modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne podczas tzw. Godziny Świętej o godz. 17:30. W pierwszy piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź pierwszopiątkowa przed poranną i wieczorną Mszą Święta. W najbliższy pierwszy piątek odwiedzimy naszych chorych parafian z posługą sakramentalną. Będziemy w godzinach od 9:00 do 11:00. W pierwszą sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Nabożeństwo pierwszosobotnie to szczególna modlitwa o ratunek i nawrócenie dla grzeszników. Prosimy o to szczególnie dla osób zniewolonych różnymi nałogami, którzy sami, o własnych siłach nie mogą wyjść z uzależnień. Prośby w intencji tych osób można wypisać na kartkach i wrzucić je do skrzynki umieszczonej pod ołtarzem.
7. W naszej parafii będą odbywać się rekolekcje, które poprowadzi o. Józef Witko, franciszkanin. Rekolekcje odbędą się w najbliższym tygodniu, w dniach 5-6 listopada. Rozpoczęcie 5 listopada o godz. 15:00. Rekolekcje są otwarte dla wszystkich chętnych – nie trzeba wcześniej się rejestrować. Zapraszamy naszych parafian.
8. Za tydzień, w niedzielę 7 listopada rozpoczyna się w Bazylice Archikatedralnej Nowenna Opieki NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia. Nasz dekanat, w tym nasza parafia, ma swój dzień 15 listopada. Msza Święta o godz.18:00.
9. Zapraszamy do lektury nowego numeru “Dróg Miłosierdzia”, w którym podjęte zostały tematy, którymi aktualnie żyje Kościół. Z rozmowy z bp. Henrykiem Ciereszko możemy dowiedzieć się, co papież Franciszek mówił do polskich biskupów podczas październikowej wizyty Ad limina Apostolorum. Polecamy również materiały informujące o rozpoczętym w październiku w całym Kościele synodzie, który aktualnie wchodzi w etap diecezjalny i parafialny. Zachęcamy również do przeczytania artykułów: “Święci. Orędownicy u kogo i za kim?”, “Pogrzeb dziecka utraconego” oraz “Pomoc Caritas na granicy”.
10. Dzisiaj, po Mszy Świętej młodzież oazowa, będzie sprzedawać znicze, z czego dochód będzie przeznaczony na dofinansowanie ich rekolekcji.
11. W tym tygodniu odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie: + Józef Leończak oraz + Jadwiga Muszyńska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …