32 NIEDZIELA ZWYKŁA – 7.11.2021r.

1. Dzisiaj jeszcze sprawowana będzie Msza Święta za wszystkich wiernych zmarłych pogrzebanych na naszym cmentarzu grzebalnym o godz. 15:00. Najpierw Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 14:45.
2. W niedzielę za tydzień, odbędzie się kolejne spotkanie KŻR naszej parafii. Początek o godz. 16:30.
3. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– 09.11 (wt.) – Święto Rocznicy poświęcenia Bazyliki na Lateranie;
– 10.11 (śr.) – Wsp. św. Leona Wielkiego, papieża i doktora K-ła;
– 11.11 (czw.) – Wsp. św. Marcina z Toures, biskupa;
– 12.11 (pt.) – Wsp. św. Jozafata, biskupa i męczennika;
– 13.11 (sob.) – Wsp. św. Benedykta, Jan, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.
4. Dzisiaj rozpoczyna się w Bazylice Archikatedralnej Nowenna Opieki NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia. Nasz dekanat, w tym nasza parafia, ma swój dzień 15 listopada. Msza Święta o godz.18:00.
5. We czwartek, 11.11 Narodowe Święto Niepodległości. W naszym kościele Msze Święte – o godz. 8:00, 10:00 i 18:00. O godz. 10:00 będzie celebrowana Msza Święta w intencji Ojczyzny.
6. Penitencjaria Apostolska rozszerzyła możliwość uzyskania odpustu zupełnego za zmarłych na cały miesiąc listopad. Odpust mogą uzyskać te osoby, które w tym miesiącu, nawiedzając cmentarz grzebalny, odmówią jakąkolwiek modlitwę za zmarłych, wypełniając oczywiście zwyczajne warunki zyskania odpustu: spowiedź sakramentalna, Komunia Święta, modlitwa w intencjach Ojca Świętego.
7. Za tydzień, w niedzielę będziemy obchodzili w naszej parafii dzień ubogich. W związku z tym ofiary na tacę będą przeznaczone na sfinansowanie paczek żywnościowych dla ubogich. Te paczki żywnościowe będziemy rozdawali w następną niedzielę 21.11.
8. W tym tygodniu odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie: + Henryka Zakrzewska, Aleksander Broniewicz, Stefania Szatkowska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …