Menu Zamknij

33 NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.11.2021r.

1. Decyzją Ojca Świętego Franciszka, dzisiejsza niedziela jest ogólnoświatowym Dniem Ubogich. Nasza parafia w tym roku szczególnie zaznacza swój udział w obchodach tego dnia włączając się w ogólnodiecezjalną akcję CARITAS pod hasłem „Kromka Chleb”. Ofiary zebrane dzisiaj na tacę będą przeznaczone na sfinansowanie paczek żywnościowych dla ubogich naszej parafii. Paczki żywnościowe będziemy rozdawali w następną niedzielę 21.11., po Mszy Świętej o godz. 13:00. Natomiast dzisiaj sami otrzymamy mały bochenek chleba, jako znak i symbol, naszej miłości, którą się dzielimy, jak również sami ją otrzymujemy.
2. Dzisiaj jeszcze odbędzie się kolejne spotkanie KŻR naszej parafii. Początek o godz. 16:30 w kościele
3. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– 16.11 (wt.) – Uroczystość NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia, Głównej Patronki Arch. Białostockiej. W naszym kościele Msze Święte jak w dzień powszedni. Zapraszamy natomiast do wzięcia udziału w zakończeniu Nowenny Opieki NMP Ostrobramskiej. Matki Miłosierdzia. Jutro, cały nasz dekanat, w tym nasza parafia, ma swój dzień podczas tej Nowenny. Msza Święta o godz.18:00 w Bazylice Archikatedralnej.
– 17.11 (śr.) – Wsp. św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy;
– 18.11 (czw.) – Wsp. bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy;
– 20.11 (sob.) – Wsp. św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.
4. W następną niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.
5. Za tydzień, ofiary do puszek będą przeznaczone na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej. Na ten temat mówi nam w swoim APELU, abp. Stanisław Gądecki, Przewodniczący KEP.
6. W tym tygodniu odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie: + Bogdan Karolewski i Alla Brańska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …