Menu Zamknij

Uroczystość Jezusa Króla Wszechświata – 21.11.2021r.

1. Dzisiaj, w Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, za pobożne odmówienie Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami
2. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 13:00 będziemy rozdawali paczki żywnościowe z ofiar zebranych na tacę w ubiegłą niedzielę. Rozdamy 200 pakietów żywnościowych dla osób ubogich, które wcześniej otrzymały od nas talony. Dziękujemy za Waszą ofiarność. Zebraliśmy prawie 8 tys. zł.
3. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– 22.11 (pon.) – Wsp. św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Z tej okazji składamy serdeczne życzenia wszystkim, którzy w naszej parafii śpiewają i wykonują muzykę: p. Mariuszowi, naszemu organiście, chórowi i scholom – dziecięcej i młodzieżowej. Niech Wasza praca i służba przyczyniają się większej chwały Bożej.
– 24.11 (śr.) – Wsp. św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy, męczenników.
4. W następną niedzielę rozpoczyna się Adwent, a zarazem nowy rok liturgiczny. We wszystkie niedziele Adwentu o godz. 7:00 będą celebrowane Msze Święte roratnie.
5. Od najbliższej soboty wieczorna Msza Święta będzie już Mszą Świętą Niedzielną. Tę Mszę Świętą wprowadzamy, realizując zapis z KPK (k. 2181), który stwierdza, że czyni zadość obowiązkowi uczestnictwa we Mszy Świętej niedzielnej ten, kto uczestniczy w niej już w sobotę po południu. Również w dzisiejszych warunkach zagrożenia epidemiologicznego, niedzielna Msza Święta w sobotę, ułatwi naszym wiernym możliwość świętowania dnia Pańskiego i uroczystości nakazanych. Msza Święta w sobotę wieczorem jest celebrowana tak, jak w niedzielę – czyli niedzielna liturgia słowa, kazanie, śpiew Chwała na wysokości Bogu i Wierzę. Zbiera się również ofiary na tacę i czyta się ogłoszenia.
6. Dzisiaj zbierane ofiary do puszek będą przeznaczone na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej.
7. Dzisiaj jeszcze, o godzinie 14:30 w kościele pw. św. Rocha w Białymstoku, odbędzie się Msza Święta za Ojczyznę, Straż Graniczną, Wojsko Polskie i Policję. Poprzez uczestnictwo w niej, chcemy prosić o wszelkie łaski dla funkcjonariuszy, którzy bronią polskich granic w obliczu kryzysu na polsko-białoruskiej granicy i modlić się o pomyślność dla Polski i Polaków.
8. W tym tygodniu odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie: + Józef Arcisz, Tadeusz Bieluczyk i Jakub Piotrowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …